"Το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα"

Μεγάλη νίκη πέτυχε το βράδυ της Τετάρτης 27 Μαρτίου ο Παναθηναϊκός στο κολυμβητήριο της Νέας Σμύρνης επικρατώντας του Πανιωνίου με 9-7. Ήταν μια νίκη που έδειξε ότι ο φετινός Παναθηναϊκός, με την προσθήκη του Νίκου Παπανικολάου στην μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου, είναι ικανός να διεκδικήσει μία θέση που θα του εξασφαλίσει ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο και θα τον οδηγήσει σε διάκριση.

Με τη νίκη αυτή ο Παναθηναϊκός έφτασε στους 32 βαθμούς, ένα λιγότερο από τον ΠΑΟΚ που βρίσκεται στην πέμπτη θέση.

Μετά το τέλος της συνάντησης ο συνεργάτης του Δημήτρη Μάζη στον πάγκο του «τριφυλλιού», ο Νάσος Ηρειώτης προέβη στην κάτωθι δήλωση στο pisina.net:

«Η ομάδα έβγαλε αντίδραση και ενέργεια από το πρώτο λεπτό του αγώνα, κάτι που δεν έγινε προ ημερών στην Θεσσαλονίκη. Ήμασταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα και ήρθε δίκαια το τελικό αποτέλεσμα απέναντι σε μια ομάδα διαφορετικά στημένη από εμάς. Διαβάσαμε πολύ καλα το παιχνίδι, η άμυνα και τα μπλοκ μας απέδωσαν σωστά και μας έδωσαν ώθηση, ενώ στην επίθεση ήμασταν εξίσου αποτελεσματικοί .

Σίγουρα είναι μια μεγάλη νίκη αλλα είναι απλά μια νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος που έχει δρόμο ακόμα».