Συνέχεια στις νίκες για τον ΝΟΠ

Συνέχεια στις νίκες για την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Πατρών αφού επικράτησε της ομάδας του Γ.Σ. Ηλιούπολης με σκορ 18-8. Οι δύο αντίπαλοι βρέθηκαν κοντά στις δύο πρώτες περιόδους με το σκορ στο ημίχρονο να μένει χαμηλά στο 5-4 υπέρ του ΝΟΠ. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα του ΝΟΠ ήταν εντυπωσιακή στην επίθεση αφού πέτυχε 8 γκολ και δέχτηκε μόνο 1. Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και στην τελευταία περίοδο όπου με επιμέρους σκορ στο 5-3 φτάσαμε στο τελικό αποτέλεσμα 18-8. Επιθετικός πλουραλισμός από τον ΝΟΠ με συνολικά 8 παίχτες να γράφονται στον πίνακα των σκόρερ, με πρώτους τον Απόστολο Γεωργαρά με 5 γκολ και τον (γεννημένο το 2008) Ηλία Αγγελόπουλο με 3, ενώ αρκετός χρόνος συμμετοχής δόθηκε σε όλους τους νεαρότερους αθλητές. Για τον ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Πολάτος, Κανελλόπουλος 2, Γκότσης, Πασσάς, Ανδρικόπουλος 2, Βικάτος 2 Παπαχριστόπουλος 2, Γεωργαράς 5, Αγγελόπουλος 3, Παγκούτσος, Βουτσινάς, Μπετχαβάς 1, Τριαντάφυλλος, Λαμπάτος 1

Επόμενος αγώνας του ΝΟΠ την Κυριακή 29 Ιανουαρίου εκτός έδρας στο Ναύπλιο.