Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΜΕ ΔΥΟ ΧΡΥΣΑ

Με εντυπωσιακό τρόπο συνεχίζουν τις εμφανίσεις τους και στην 6η Διεθνή Πανεπιστημιάδα Τεχνικής Κολύμβησης όσοι Έλληνες αθλητές παρέμειναν στο Τομσκ της Ρωσίας για τη συμμετοχή τους σε αυτήν τη διοργάνωση, μετά την ολοκλήρωση του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Ανδρών - Γυναικών.

Στην πρεμιέρα των αγώνων, την Παρασκευή (9/7), η Ελλάδα κατέκτησε δύο χρυσά μετάλλια στα δύο αγωνίσματα που συμμετείχαν οι πρωταθλητές μας. Συγκεκριμένα: Στον τελικό των 100 μ. επιφάνεια Ανδρών ο Αναστάσιος Μυλωνάκης τερμάτισε πρώτος με επίδοση 35.35 και ανέβηκε στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου. Το ίδιο κατάφερε λίγο αργότερα στον τελικό των 100 μ. διπλά πέδιλα Ανδρών και ο Χρήστος Μπόνιας, που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με 42.29.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των δύο τελικών μπορείτε να τα δείτε πάνω, δίπλα στις photos.

Οι αγώνες συνεχίζονται αύριο Σάββατο (10/7).