Πήρε ρεβάνς ο ΓΣ Περιστερίου...

Με μια τρομερή ανατροπή από το πρώτο στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα, ο ΓΣ Περιστερίου απέδρασε με ένα σπουδαίο "διπλό" μέσα από το κολυμβητήριο της Γλυφάδας "Αντ. Δημητρόπουλος", καθώς επιβλήθηκε με 7-6 του ΑΝΟΓ, για την 8η αγωνιστική του Β΄Ομίλου (1η του δεύτερου γύρου της Α' φάσης) πήρε μια τυπική ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο στην έδρα του από τους Γλυφαδιώτες και είναι μόνος στην 3η θέση της βαθμολογίας του Ομίλου με 15 βαθμούς.

Δύο διαφορετικές εικόνες είχε το ματς σε κάθε ημίχρονο. Στα δύο πρώτα οκτάλεπτα ο ΑΝΟΓ αιφνιδίασε και προηγήθηκε με 5-1, με φοβερή άμυνα, αλλά στη συνέχεια οι ρόλοι άλλαξαν και οι Περιστεριώτες έκαναν την αντεπίθεσή τους. Μείωσαν σε 5-4, ισοφάρισαν σε 6-6, ενώ το νικητήριο γκολ για τον ΓΣΠ πέτυχε ο Γερακούδης, 28 δευτερόλεπτα πρι από τη λήξη ο Γερακούδης.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 6-7

Οκτάλεπτα: 3-1, 2-0, 0-2, 1-4.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γιάννης Κατρουζανάκης): Κουρούβανης Δ., Ηλιόπουλος Α., Σαρτζετάκης, Γκαρντιγιάν 1, Χατζηκυριακάκης, Χαλυβόπουλος, Γιαννόπουλος 1, Παπαποστόλου, Παπαγεωργίου, Πούρος, Αγκόρτσας 2, Τσαταλιός 2, Ηλιόπουλος Ν., Πριμηκύριος, Θώμογλου.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Σαλτερής, Καζάζης 1, Πρέκας 1, Γερακούδης 1, Κουκουμάκης 1, Μπιτσάκος Χρ., Καρούντζος 2, Αλευρίδης, Χρυσοσπάθης, Τσαχιλίδης 1, Λαδάς, Χόλαντ, Μπιτσάκος Ανδ., Μαστρογιανάκος.

Διαιτητές: Μοίραλης, Κουρτίδης

Αλυτάρχης: Δήμητρα Ασιλιάν