Ντέρμπι με κυρίαρχη την Γλυφάδα

Ως ντέρμπι ξεκίνησε η αναμέτρηση στο Δημοτικό της Νέας Σμύρνης με αντιπάλους δυο ομάδες ισόβαθμες και έτσι κατέληξε…Στη διάρκεια της αναμέτρησης ο ΑΝΟ Γλυφάδας  δεν έχασε σε κανένα σημείο την πρωτοπορία στο σκορ και τελικά νίκησε τον Πανιώνιο 8-7.

Η φιλοξενούμενη προηγήθηκε 4-1 στο ημίχρονο, αλλά στη τρίτη περίοδο ο Πανιώνιος μείωσε 5-4. Ο ΑΝΟ Γλυφάδας  ξέφυγε με 7-4, ο γηπεδούχος μείωσε εκ νέου στο γκολ (7-6 στα 3:21 με το τέταρτο  τέρμα της Χριστίνας Κώτσια), η Ελευθερία Φουντωτού στα 2:49 έκανε το 8-6 κι η Κώτσια σκόραρε εκ νέου για το τελικό 8-7 στα 2:26 από τη λήξη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  7-8

Τα οκτάλεπτα: 0-2, 1-2, 3-2, 3-2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάσος Παπαναστασίου): Ασκεβ, Κουσκουλή, Λαμπροπούλου, Πόλιακ, Κοτσάφτη-Απέργη 1, Μαστρόκαλλου, Κελαδίτη, Ευαγγελία Λούδη, Κώτσια 5, Ελένη Πάτερου 1, Δήμητρα Παπαναστασίου, Δουλή, Κάτσιου, Μουζή, Ανδρον. Καραγιάννη.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ  (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Καρύτσα, Παναγιώτα Νίνου, Μουστακαρία 1, Αναστασία Λούδη, Γρηγοροπούλου 1, Ρουμελιώτη, Κανελλοπούλου, Φράνκι, Ο’Ράιλι 2, Φουντωτού 3, Πιοβάν, Κουρέτα 1, Τσιάρα, Κεχαγιόγλου, Σταυρίδου.