Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Με τους Ιάπωνες θα κλείνουμε αλλιώς το μάτι

Την ήττα γνώρισε στην πρεμιέρα της Α1 υδατοσφαίρισης των αντρών ο νεοφώτιστος στην κατηγορία Ηλυσιακός. Το συγκρότημα του Τάσου Σχίζα ηττήθηκε στο Φάληρο από την τοπική ομάδα με 12-9, χωρίς όμως να έχει στην διάθεση του τους δύο πολύ καλούς Ιάπωνες διεθνείς.

Ο Ηλυσιακός ήταν πολύ κοντά στο σκορ μέχρι την τελευταία περίοδο της συνάντησης.

Μιλώντας στο pisina.net ο Τάσος Σχίζας Θεωρεί ότι η ομάδα του θα είναι πολύ ανταγωνιστική στην φετινή διοργάνωση.

«Πολύ δυνατό ματς. Το Φάληρο - τονίζει ο Τάσος Σχίζας - μπήκε καλύτερα από μας στον αγώνα και προηγήθηκε. Ήμασταν μουδιασμένοι στην αρχή της συνάντησης. Στην συνέχεια βρήκαμε ρυθμό και φθάσαμε τον αγώνα σε ισορροπία. Έληξε η Τρίτη περίοδος με 7-7. Όλα καλά μέχρις εκεί. Στην συνέχεια μέτρησε η εμπειρία του Φαλήρου. Ήταν πιο συγκεντρωμένο στο τελευταίο οκτάλεπτο. Εμείς δυστυχώς δεν αποφύγαμε τα λάθη.

Διαθέτουμε μια νέα ομάδα χωρίς εμπειρία. Χτίζουμε πάνω σε αυτά τα παιδιά. Θεωρώ ότι στην συνέχεια του πρωταθλήματος θα είμαστε πολύ πιο ανταγωνιστικοί. Εάν αναλογιστούμε ότι σήμερα δεν είχαμε στην διάθεσή μας τους δυο Ιάπωνες παίκτες μας, εκτιμώ ότι δεν τα πήγαμε άσχημα. Στο επόμενο παιχνίδι θα έχουμε τους ξένους μας. Θα δουλέψουμε να βελτιώσουμε την εικόνα μας» κατέληξε ο Έλληνας τεχνικός.