«Μας πήγε πίσω ο κορονοϊός»

Το Περιστέρι του Κώστα Λούδη ηττήθηκε με 12-5 στον εντός έδρας αγώνα που έδωσε απέναντι στην Βουλιαγμένη στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α1 κατηγορίας υδατοσφαίρισης των αντρών.

Στις δηλώσεις που έκανε στο pisina.net μετά το πέρας της συνάντησης ο προπονητής των γηπεδούχων στάθηκε στα σημαντικά προβλήματα που έχει επιφέρει στην ομάδα του ο κορονοϊός. Να θυμίσουμε ότι το Περιστέρι έχει απωλέσει πολλούς και σημαντικούς παίκτες τις τελευταίες εβδομάδες λόγω των προβλημάτων από την πανδημία και αυτό έχει επηρεάσει το σύνολο.

«Κάναμε - τονίζει ο Κώστας Λούδης - μια μεγάλη προσπάθεια για να είμαστε ανταγωνιστικοί απέναντι στη Βουλιαγμένη, με όλα τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε το τελευταίο χρονικό διάστημα και για τρία οκτάλεπτα ήμασταν αρκετά ανταγωνιστικοί, παρά το γεγονός ότι ξεκινήσαμε το παιχνίδι με ένα 4-0 σε βάρος μας. Με υπομονή ανατρέψαμε το σκορ και φτάσαμε μια ανάσα από την ισοφάριση. Όλα αυτά με τον Φάρκας Ντόρι να αγωνίζεται μόνο 2 λεπτά σε κάθε περίοδο, ενώ ο Καραμπέτσος είχε μόνο δύο ημέρες προπονήσεις και ο Αγκόρτσας έλειπε από το παιχνίδι.

Δείξαμε - συνέχισε - τις πραγματικές δυνατότητες που έχει αυτή ομάδα. Ξεκίνησε η τελευταία περίοδος με μόλις δύο γκολ διαφορά υπέρ της Βουλιαγμένης, αλλά μετά η κούραση επηρέασε σημαντικά την εξέλιξή μας στο παιχνίδι, ενώ η αντίπαλος είχε αρκετές λύσεις τις οποίες και αξιοποίησε. Στο διάστημα αυτό δεν είχαμε την ισορροπία που έπρεπε, κάναμε βιαστικές κινήσεις και αυτό το εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος.

Κρατάω - καταλήγει - την προσπάθεια των παιδιών μου. Συνεχίζουμε την προσπάθεια μας και περιμένουμε να βρεθούμε όλοι μαζί πλέον σαν ομάδα, μακριά από προβλήματα και απουσίες. Ο κορονοϊός μας έχει πάει αρκετά πίσω».