Αυτό που μένει είναι η αντίδραση

Ο ΠΑΟΚ πάλεψε με νύχια και με δόντια για να πετύχει την ανατροπή απέναντι στον ΝΟΒ, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α1 ανδρών. Οι παίχτες του Θοδωρή Χατζηθεοδώρου κατάφεραν να ανατρέψουν διαφορά εξι τερμάτων και να φέρουν το παιχνίδι στην ισοπαλία, αλλά στο τέλος λύγισαν, παρά την συγκλονιστική προσπάθεια τους, με 16-13.

Ο Γιάννης Κεχαλάρης ήταν εκ των πρωταγωνιστών των φιλοξενούμενων, καθώς σημείωσε τρία γκολ. Μετά την λήξη του αγώνα μίλησε στο pisina.net για την σημερινή προσπάθεια της ομάδας του.

Η δήλωση του Γιάννη Κεχαλάρη:

"Σήμερα η αλήθεια είναι πως ήταν ένα εξαιρετικό παιχνίδι για να δει κάποιος από την κερκίδα. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε όπως θα θέλαμε, διότι ήταν 11-5 στο ημίχρονο. Το θετικό από αυτόν τον αγώνα ήταν η αντίδραση που βγάλαμε σαν ομάδα, παίξαμε ο ένας για τον άλλον και στηρίζαμε ο ένας τον άλλον. Έτσι ήρθε και η ισοφάριση στην 4η περίοδο. Μετά την ισοφάριση συνεχίσαμε να κυνηγάμε τη νίκη αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε.

Εμείς αυτό που κρατάμε είναι η αντίδραση της ομάδας όπως είπα και προηγουμένως και πάμε το Σάββατο στην έδρα μας να παίξουμε όπως ξέρουμε."