“ΧΡΥΣΟΙ” ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

0
633

Πρωταθλητές αναδείχθηκαν οι παίδες ου ΝΟ Χανίων, οι οποίοι επικράτησαν του ΠΑΟΚ με 16-12, στον τελικό του πρωταθλήματος, που διεξήχθη στο κολυμβητήριο του Αλίμου.

Στο πρώτο οκτάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ μόλις για ένα γκολ, με 3-4.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο οι «ασπρόμαυροι» πήραν το προβάδισμα και το κράτησαν μέχρι την λήξη του ημιχρόνου, που βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 8-7.

Στην επανάληψη και το τρίτο δεκάλεπτο ο Δικέφαλος πήρε προβάδισμα τριών τερματων κάνοντας ένα σερί 2-0 αλλά η ομάδα των Χανίων επέστρεψε στο παιχνίδι ισοφαρίζοντας σε 10-10.

Στην τελευταία περίοδο του τελικού, τα Χανιά κατάφεραν να πετύχουν 6 τέρματα και να φτάσουν στο τελικό 12-16.

ΠΑΟΚ- ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 12-16

Τα οκτάλεπτα: 3-4, 5-3, 2-3, 2-6

ΠΑΟΚ (Λάμπρος Βογιατζόγλου): Πατσίκας, Πλατής, Σπυρίδης 1, Καρατζάς 4, Φουρναράκης, Λασκαρίδης 2, Καπράγκος, Τιμολόγος, Ζαχόπουλος, Μπεζιλιώτης, Τόττης, Σαλέχ 5, Μάινας Ι., Τσιούμας, Μάινας Αλ.

ΝO XΑΝΙΩΝ (Μάνθος Βουλγαράκης): Πολέντας, Μπουρίκας 1, Νικολαΐδης 1, Μπαουράκης, Νικηφοράκης, Αρετάκης 1, Παπαμανωλιουδάκης 2, Μητράκης, Φαντριδάκης, Κανδανολέων 7, Σπάχιτς 4, Τσοντάκης, Χειλουδάκης, Κουνδουράκης, Γιασαφάκη.