ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ Α’ ΦΑΣΗΣ ΤΗΣ Β’ ΕΘΝΙΚΗΣ

0
183

Με τη συμμετοχή 28 συνολικά ομάδων, χωρισμένες σε έξι ομίλους, θα διεξαχθεί το φετινό πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών.

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος θα πραγματοποιηθεί το τριήμερο 21-23 Ιουνίου, με εξαίρεση τον όμιλο Ναυπλίου, ο οποίος θα γίνει το διήμερο 28-29 Ιουνίου.

Από εκεί και πέρα, στην επόμενη φάση της διοργάνωσης θα προκριθούν 16 συνολικά ομάδες, οι τρεις πρώτες από τους ομίλους 2, 3, 4, 5 και οι δύο πρώτες των ομίλων 1 και 6 και θα παίξουν το τριήμερο 5-7 Ιουλίου.

Η τελική φάση είναι προγραμματισμένη να πραγματοποιηθεί το τριήμερο 19-21 Ιουλίου με τη συμμετοχή 8 ομάδων, εκ των οποίων οι πέντε πρώτες θα πάρουν το εισιτήριο για την Α2 Εθνική κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της Α’ φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής ανδρών είναι το εξής:

1.  ΟΜΙΛΟΣ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        28/6/13
ΩΡΑ:      19:00     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ             ΝΗΡΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:      20:00     ΝΟ  ΣΥΡΟΥ          ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              29/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΝΟ  ΣΥΡΟΥ          ΝΗΡΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ
ΩΡΑ:      11:00     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ             ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              29/6/13
ΩΡΑ:      18:30     ΝΟ  ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ             ΝΟ  ΣΥΡΟΥ
ΩΡΑ:      19:30     ΝΟ  ΝΑΥΠΛΙΟΥ  ΝΗΡΕΑΣ  ΠΑΤΡΩΝ

2.  ΟΜΙΛΟΣ  ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      19:00     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.  ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ
ΩΡΑ:      20:00     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ     ΝΗΡΕΑΣ  ΚΑΤΕΡ.

2η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΝΗΡΕΑΣ  ΚΑΤΕΡ.               ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ. 
ΩΡΑ:      11:00     ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ    ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      17:00     ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΚΑΤΕΡ.
ΩΡΑ:      18:00     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.  ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ    ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ
ΩΡΑ:      11:00     ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ     ΑΣ  ΑΡΗΣ  ΘΕΣ.

5η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      17:00     ΝΗΡΕΑΣ  ΚΑΤΕΡ.               ΝΟ  ΚΑΒΑΛΑΣ
ΩΡΑ:      18:00     ΑΠΣ  ΟΞΥΓΟΝΟ  ΜΓΣ  ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ

3.  ΟΜΙΛΟΣ  ΒΟΛΟΥ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΒΟΛΟΥ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      18:00     ΟΕΑ / ΝΑΒ          ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:      19:00     ΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ     ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.

2η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.              ΟΕΑ / ΝΑΒ         
ΩΡΑ:      11:00     ΚΟ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      18:00     ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ       ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.
ΩΡΑ:      19:00     ΟΕΑ / ΝΑΒ          ΚΟ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΚΟ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ
ΩΡΑ:      11:00     ΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ     ΟΕΑ / ΝΑΒ

5η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      17:00     ΝΟ  ΒΟΛΟΥ  ΑΡΓ.              ΚΟ  ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
ΩΡΑ:      18:00     ΝΕ  ΛΑΜΙΑΣ       ΝΙΚΗ  ΒΟΛΟΥ   

4.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      21:30     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ            ΑΟΝΣ  ΜΙΛΩΝ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      10:30     ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ         ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ
ΩΡΑ:      11:30     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ               ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      19:00     ΑΟΝΣ  ΜΙΛΩΝ   ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΩΡΑ:      20:00     ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ            ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ                               ΑΟΝΣ  ΜΙΛΩΝ 

5η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      16:00     ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ         ΝΟ  ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΩΡΑ:      17:00     ΑΟΝΣ  ΜΙΛΩΝ   ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                              

4.  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      21:30     ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΑΟ  ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      10:00     ΓΣ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ                ΝΑΟ  ΝΑΥΣΙΘΟΟΣ          

5.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      20:30     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ  ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      21:00     ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ              ΑΟ  ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      09:00     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.           ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

5.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

1η  αγωνιστική   Παρασκευή        21/6/13
ΩΡΑ:      20:30     ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.       ΑΟ  ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ

4η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      11:00     ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.       ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      15:00     ΑΟ  ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                                ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛ.          
ΩΡΑ:      16:00     ΝΟ  ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ              ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

5.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      14:00     ΑΟ  ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ                                ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ

5.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

3η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      21:00     ΝΟ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ  ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.

5.  Β’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΙΛΙΣΙΟ

2η  αγωνιστική   Τετάρτη               25/6/13
ΩΡΑ:      21:15     ΑΟ  ΝΗΡΕΑΣ  ΧΑΛ.           ΚΟ  ΠΟΣΕΙΔΩΝ  ΙΛΙΣ.

6.  Γ’ ΟΜΙΛΟΣ  ΑΤΤΙΚΗΣ   ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ  ΝΙΚΑΙΑΣ

1η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      12:00     ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.           ΥΔΡΑΪΚΟΣ  ΑΟ
ΩΡΑ:      13:00     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ          ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ

2η  αγωνιστική   Σάββατο              22/6/13
ΩΡΑ:      20:30     ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.           ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ
ΩΡΑ:      21:30     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ          ΥΔΡΑΪΚΟΣ  ΑΟ

3η  αγωνιστική   Κυριακή               23/6/13
ΩΡΑ:      09:30     ΝΟ  ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ          ΑΟ  ΙΩΝΙΚΟΣ  ΝΙΚ.
ΩΡΑ:      10:30     ΥΔΡΑΪΚΟΣ  ΑΟ   ΑΡΗΣ  ΚΑΜΠΟΥ

 

Πηγή: http://www.aquaticsnews.com