ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΣΤΟΝ ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ!

0
232

Ο ΑΣ Απόλλο ήταν ο νικητής του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, αφού επικράτησε του Ηρακλή στο Ποσειδώνιο με 9-5. Λίγες μόλις ημέρες μετά τις εσωτερικές εξελίξεις στο Γηραιό και την απόλυση του Χρήστου Μαντζουρίδη από την τεχνική ηγεσία λόγω διαφωνιών με τη διοίκηση, η ομάδα του Κωνσταντίνου Παυλίδη πέτυχε σπουδαία νίκη που τη βάζει στη διεκδίκηση ακόμη και της δεύτερης θέσης. Προπονητής του Ηρακλή σήμερα ήταν ο Άγγελος Κλώτσικας.

Το παιχνίδι ήταν πολύ νευρικό στο πρώτο οκτάλεπτο με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι αυτό που σφράγισε τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων. Στη δεύτερη περίοδο ο Απόλλο πήρε διαφορά τριών τερμάτων (1-4), πριν μειώσει ο Ηρακλής σε 3-4 στη λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Απόλλο διατήρησε διαφορά 1-2 τερμάτων και μάλιστα στο τέταρτο οκτάλεπτο κατάφερε να τη φτάσει στα 3 και στο τέλος στα 4 γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 9-5.

ΗΡΑΚΛΗΣ – ΑΣ ΑΠΟΛΛΟ 5-9 (0-1, 3-3, 2-3, 0-2)