ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΚΑΙ ΑΕΚ, ΠΡΩΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑ Ο ΟΥΚ

0
284

Άνετες νίκες πέτυχαν η ΑΕΚ, με 14-8 επί της Τρίαινας Βούλας και ο ΓΣ Περιστερίου, 21-8 επί της ΠΕΚΕ Βροντάδου, στα δύο από τα τρία ματς της 5ης αγωνιστικής του Νοτίου Ομίλου του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης της Α2 Ανδρών που έγιναν το Σάββατο (21/12). Στον τρίτο, ο Ηλυσιακός πέτυχε την πρώτη τυου νίκη στο πρωτάθλημα, 15-3 επί του ΝΟ Καλαμάτας.

Στο παιχνίδι του Βορείου Ομίλου, που έγινε Σάββατο, ο Νηρέας Γέρακα και ο ΟΥΚ Βόλου ήρθαν ισόπαλοι 9-9.

Αναλυτικά οι αγώνες του Σαββάτου:

Νότιος Όμιλος:

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΕΚΕ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ 21-8. Οκτάλεπτα: 3-1, 6-2, 6-3, 6-2. ΓΣ Περιστερίου (Κώστας Λούδης): Παπανικολάου Αλ. 2, Λαδάς 2, Δανούρδης 1, Γερακούδης 2, Κουκουμάκης 4, Αγκόρτσας 3, Κλήμος 2, Τζώρτζης 3, Τσαγκάρης 2. ΠΕΚΕ Βροντάδου (Γιώργος Μπελέγρης): Φρυδάς 2, Σωτηριανός 1, Βορριάς 1, Κώστας 4.

ΑΕΚ – ΤΡΙΑΙΝΑ ΒΟΥΛΑΣ 14-8. Οκτάλεπτα: 4-4, 2-1, 2-0, 6-3. ΑΕΚ (Κωνσταντίνος Δάνδολος): Ξενάκης Αν. 3, Χατζηδάκης 2, Σάντα 1, Λύκαρης 1, Στελλάτος 4, Τίγκας 3. Τρίαινα Βούλας (Παναγιώτης Καλογιάννης): Καλαμάρης 1, Τσακιράκης 2, Μαράσογλου 1, Φωτίου 1, Κωνσταντόπουλος Μ. 3.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 15-3.Οκτάλεπτα: 4-2, 3-0, 3-0, 5-1. Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Χριστοφίδης 2, Χάλαρης Ι. 1, Αναγνωστόπουλος 4, Λάππας 2, Γούσης 1, Μακαντάνης 1, Τασσόπουλος 1, Μπερτόλης Στ. 2, Ξανθόπουλος 1, Κρανιάς 1. ΝΟ Καλαμάτας (Στάθης Μπακολιάς): Κουτσιαλής Αρ. 1, Παναγιώταρος 2.

ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 9-9.Οκτάλεπτα: 2-3, 4-3, 1-2, 2-1. Νηρέας Γέρακα (Τάσος Σχίζας): Παπαδεγεωργάκης 1, Παπαδόπουλος Γρ. 1, Παππάς Αλ. 2, Παπαχριστόπουλος 2, Πισσίας 1, Κολυβάς 1, Κουλουκτσής 1. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Μπλάνας): Γκανάτσιος 2, Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης Ι. 1, Μαρινάγης Χ. 1, Γλούμης 1, Στεργίου Γ. 1, Νικηφορίδης 1, Κουφιδάκης 1.

Το πρόγραμμα της Κυριακής (22/12):

Νότιος Όμιλος:

”Αντώνης Πεπανός”, Πάτρα 14.00 ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Γιώργος Σταυρίδης, Μιχάλης Μπιράκης), Παρατηρητής: Νίκος Βασιλείου.

Βόρειος Όμιλος:

Νέας Σμύρνης 14.30 ΜΙΛΩΝ – ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Χρήστος Κουρτίδης, Ανδρέας Κατσώνης), Παρατηρητής: Μανώλης Πατλάκας.

Χαϊδαρίου 16.00 ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Γιώργος Στεφανάκης), Παρατηρητής: Πάρης Χασεκίογλου.

Θυμίζουμε: Την Πέμπτη (19/12): ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΟΦΘ 8-9.

Πηγή: www.koe.org.gr