ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΡΕΚΟΡ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

0
177

Πολύ δυναμικά κι ειδικότερα με την κατάρριψη του πανελλήνιου ρεκόρ στην κατηγορία Παμπαίδων Α από τη σκυτάλη 4×200 ξεκινούν οι υποχρεώσεις για την ομάδα Τεχνικής Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

4x200-panellinio

Η ομάδα 4×200 με τον Ηλία Καλαμαρίδη.

Οι αθλήτες Παντελεήμων Χίνος, Εμμανουήλ Παπαγιαννάκης, Κωνσταντίνος Λεδάκης και Ανδρέας Κελαϊδής κατάφεραν να πετύχουν μια σπουδαία επίδοση στο πλαίσιο της ημερίδας που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 17 Δεκεμβρίου στο Κολυμβητήριο Χανίων συντρίβοντας το πανελλήνιο ρεκόρ με χρόνο 07:26.06.

hmerida2

Η ημερίδα διεξήχθη κάτω από άσχημες καιρικές συνθήκες, αλλά και την παρουσία του Ομοσπονδιακού προπονητή Αλέκου Ξιάρχου.

mylonaki-ksiarhos-xouliopoulos

Η κα Μυλωνάκη με τους κ.κ. Ξιάρχο και Χουλιόπουλο.

Επίσης, στην ημερίδα παραβρέθηκαν η Πρόεδρος Χαρούλα Πράπα-Μυλωνάκη και ο επίτιμος πρόεδρος του Ναυτικού Ομίλου Τάκης Χουλιόπουλος, καθώς και πλήθος γονιών και φίλων στην κερκίδα αγνοώντας το τσουχτερό κρύο.

hmerida

hmerida1

Σύμφωνα με τον προπονητή του Ναυτικού Ομίλου, Ηλία Καλαμαρίδη: «Αν και είναι η πρώτη ημερίδα της αγωνιστικής χρονιάς, οι περισσότεροι αθλητές μας είχαν μια εξαιρετική παρουσία βελτιώνοντας αφενός αισθητά τους χρόνους τους και αφετέρου κατέρριψαν το πανελλήνιο ρεκόρ στην σκυτάλη 4×200 στην κατηγορία Παμπαίδων Α. Σε αυτό συντέλεσε το γεγονός ότι οι προπονήσεις όλων των αθλητών πραγματοποιούνται πλέον στην πισίνα των 50μ. που εξασφαλίζει την σωστή και ασφαλή εκγύμνασή τους. Ελπίζουμε ότι θα συνεχιστεί η λειτουργία της 50άρας πισίνας, που για τα υπόλοιπα σωματεία της Ελλάδας θεωρείται το αυτονόητο, για όλη την αγωνιστική χρονιά ώστε να δοθεί ιδιαίτερα στους αθλητές του τμήματος μας να πραγματοποιήσουν τους στόχους τους, αλλά και να συνεχίσουμε την ανοδική μας πορεία που έχουμε καταφέρει όλα αυτά τα χρόνια».

Συνολικά στους αγώνες έλαβαν μέρος σχεδόν 70 αθλητές του Ναυτικού Ομίλου δίνοντας τον καλύτερο εαυτό τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

• 50μ. διπλά πέδιλα

Ανδρών

1ος Τρουλλινός Νικόλαος 00:20.97

2ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 00:23.63

3ος Χατζηδάκης Βασίλειος 00:27.49

4ος Κυριακάκης Ιωάννης 00:28.58

5ος Μωραΐτης Κωνσταντίνος 00:28.82

6ος Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 00:30.54

7ος Καραμπέτσος Παντελεήμων 00:33.77

8ος Σαμαράς Απόστολος 00:35.04

9ος Λιόλιος Εμμανουήλ 00:38.09

10ος Αθανασίου Χρήστος 00:39.40

11ος Ντουνιαδάκης Νικόλαος – Ραφαήλ 00:40.11

12ος Γκεσούλης Δημήτριος 00:43.48

Γυναικών

1η Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:25.22

2η Φωκά Αικατερίνη 00:26.12

3η Κρητικάκη Νικολέτα 00:26.42

4η Χαραλαμπίδη Ειρήνη 00:32.27

5η Νίκολιτς Αριστέα 00:38.31

6η Καρτσωνάκη Μαριλένα 00:40.16

• 100μ. διπλά πέδιλα

Ανδρών

1ος Τρουλλινός Νικόλαος 00:49.58

2ος Χατζηδάκης Βασίλειος 01:03.10

3ος Κυριακάκης Ιωάννης 01:03.34

4ος Μωραΐτης Κωνσταντίνος 01:04.36

5ος Καραμπέτσος Παντελεήμων 01:11.21

6ος Λιόλιος Εμμανουήλ 01:31.75

Γυναικών

1η Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:57.81

2η Χαραλαμπίδη Ειρήνη 01:14.91

3η Νίκολιτς Αριστέα 01:27.61

• 200μ. διπλά πέδιλα

Ανδρών

1ος Τρουλλινός Νικόλαος 01:45.53

2ος Χατζηδάκης Βασίλειος 02:20.00

3ος Καραμπέτσος Παντελεήμων 02:30.01

• 50μ. άπνοη

Ανδρών

1ος Τρουλλινός Νικόλαος 00:16.82

2ος Κούτρης Αστέριος 00:17.20

3ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 00:18.51

4ος Κελαϊδής Ανδρέας 00:19.66

5ος Χίνος Παντελεήμων 00:20.19

6ος Καπής Στυλιανός 00:20.57

7ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:20.75

8ος Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:21.14

9ος Χατζηπλής Βασίλειος 00:21.62

10ος Λουράκης Ιωάννης 00:21.78

11ος Λεδάκης Κωνσταντίνος 00:22.08

Γυναικών

1η Ριτζάκη Ευαγγελία 00:18.73

2η Λαμπαρδάκη Μαρία 00:19.24

3η Κατερινάκη Αικατερίνη 00:19.67

4η Φωκά Αικατερίνη 00:20.06

5η Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 00:21.40

6η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:21.79

7η Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:22.33

8η Πουμπλάκη Γεωργία 00:22.34

9η Μπασιά Αμαλία 00:23.36

10η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:23.82

11η Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:24.80

12η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:25.08

• 100μ. Y/B

Ανδρών

1ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 00:42.89

Γυναικών

1η Μπασιά Αμαλία 00:44.56

2η Φωκά Αικατερίνη 00:45.75

50μ. επιφάνειας

Ανδρών

1ος Κούτρης Αστέριος 00:18.49

2ος Κελαϊδής Ανδρέας 00:21.06

3ος Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:21.88

4ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:22.02

5ος Χίνος Παντελεήμων 00:22.22

6ος Καπής Στυλιανός 00:22.53

7ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:23.47

8ος Κυριακάκης Ιωάννης 00:29.42

9ος Κακαβελάκης Αλέξανδρος 00:34.74

10ος Μανιουδάκης Αγγελος 00:52.36

Γυναικών

1η Λαμπαρδάκη Μαρία 00:20.14

2η Κατερινάκη Αικατερίνη 00:21.18

3η Πουμπλάκη Γεωργία 00:22.39

4η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:22.63

5η Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 00:23.06

6η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:24.34

7η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:25.90

8η Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:26.26

9η Μαυροματάκη Ειρήνη 00:26.40

10η Καυκαλάκη Ειρήνη 00:27.39

11η Φραγκιαδάκη Δέσποινα 00:28.38

12η Ριτζάκη Ιωάννα 00:31.41

13η Ναναδάκη Ειρήνη 00:31.88

14η Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 00:33.05

15η Καλλιτσάκη Μαριλένα 00:34.70

16η Μπαλολάκη Μιχαέλα 00:35.19

17η Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 00:38.62

18η Χατζηπλή Ευαγγελία 00:47.48

19η Κακαβελάκη Αικατερίνη 00:51.82

• 100μ. επιφάνειας

Ανδρών

1ος Κούτρης Αστέριος 00:43.02

2ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:50.53

3ος Χίνος Ιάσων 00:59.27

Γυναικών

1η Λαμπαρδάκη Μαρία 00:44.66

2η Ριτζάκη Ευαγγελία 00:45.38

3η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:53.12

4η Μουζουράκη Ερασμία 00:54.53

5η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:56.75

6η Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:58.54

7η Μαυροματάκη Ειρήνη 01:00.98

8η Καυκαλάκη Ειρήνη 01:02.96

9η Φραγκιαδάκη Δέσποινα 01:07.01

10η Ναναδάκη Ειρήνη 01:07.43

11η Ριτζάκη Ιωάννα 01:10.08

12η Μπαλολάκη Μιχαέλα 01:19.16

13η Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 01:25.76

14η Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 01:25.86

15η Καλλιτσάκη Μαριλένα 01:32.01

• 200μ. επιφάνειας

Ανδρών

1ος Χατζηπλής Βασίλειος 01:57.59

2ος Λουράκης Ιωάννης 01:58.16

3ος Χίνος Ιάσων 02:00.83

4ος Ρινακάκης Μάριος – Στέργιος 02:01.43

Γυναικών

1η Ριτζάκη Ευαγγελία 01:38.96

2η Μουζουράκη Ερασμία 02:01.95

3η Καυκαλάκη Ειρήνη 02:13.89

4η Λεδάκη Ελευθερία 02:14.93

5η Μαυροματάκη Ειρήνη 02:15.20

6η Φραγκιαδάκη Δέσποινα 02:28.06

7η Ριτζάκη Ιωάννα 02:29.13

8η Ναναδάκη Ειρήνη 02:30.03

• 400μ. επιφάνειας

Ανδρών

1ος Λουράκης Ιωάννης 04:09.69

2ος Ρινακάκης Μάριος – Στέργιος 04:17.91

3ος Χίνος Ιάσων 04:18.04

4ος Χατζηπλής Βασίλειος 04:18.14

5ος Λεδάκης Κωνσταντίνος 04:19.82

Γυναικών

1η Καλαμαρίδη Αικατερίνη 03:34.26

2η Μουζουράκη Ερασμία 04:29.34

3η Λεδάκη Ελευθερία 04:47.95

• 4×100μ. επιφάνειας

Ανδρών

1οι Κελαϊδής Ανδρέας, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Καπής Στυλιανός Χίνος Παντελεήμων 03:19.14

Γυναικών

1ες Κατερινάκη Αικατερίνη, Πουμπλάκη Γεωργία, Ανδρεαδάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 03:28.65

• 4×200μ. επιφάνειας

Ανδρών

1οι Χίνος Παντελεήμων, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Λεδάκης Κωνσταντίνος, Κελαϊδής Ανδρέας 07:26.06

Γυναικών

1ες Κατερινάκη Αικατερίνη, Πουμπλάκη Γεωργία, Ανδρεαδάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 07:45.00