ΟΙ MVP ΤΩΝ ΦΕΤΙΝΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΩΝ

1
486

Ο Αλέξανδρος Γούνας στην Α1 Ανδρών και η Νικόλ Ελευθεριάδου στην Α’ Γυναικών, είναι οι πολυτιμότεροι (MVP) των φετινών πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας των διαπιστευμένων στην ΚΟΕ, συναδέλφων των ΜΜΕ.

Καλύτεροι Τερματοφύλακες ψηφίστηκαν οι, Μάνος Ζερδεβάς και Ιωάννα Σταματοπούλου, Καλύτεροι νέοι (Κ 20) οι, Στάθης Καλογερόπουλος και Φωτεινή Τριχά και Προπονητές οι, Θόδωρος Βλάχος και Χάρης Παυλίδης.

Ψήφισαν συνολικά 32 αθλητικοί συντάκτες.

Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας αναλυτικά:

Α1 Εθνική Ανδρών

MVP

16 Γούνας Αλέξανδρος (Ολυμπιακός)

4 Γιόκοβιτς Μίρο (Ολυμπιακός)

3 Γενηδουνιάς Κώστας (Ολυμπιακός)

3 Μουρίκης Κώστας (Ολυμπιακός)

2 Ίρβιγκ Μάξγουελ (Υδραϊκός)

2 Όμπερτ Άλεξ (Υδραϊκός)

1 Μίτροβοτς Στέφαν (Ολυμπιακός)

1 Μοσκόφ Νίκολα (Απόλλων Σμύρνης)

Καλύτερος Τερματοφύλακας

15 Ζερδεβάς Μάνος (Ολυμπιακός)

10 Γαλανόπουλος Στέφανος (Υδραϊκός)

6 Γαλανίδης Κώστας (Απόλλων Σμύρνης)

1 Καραμπέτσος Φίλιπππος (Εθνικός)

Καλύτερος Νέος (Κ 20)

15 Καλογερόπουλος Στάθης (ΝΟ Βουλιαγμένης)

7 Χαλυβόπουλος Αριστείδης (Ολυμπιακός)

1 Γραμματικός Αχιλλέας (Απόλλων Σμύρνης)

1 Κεχαλάρης Γιάννης (ΠΑΟΚ)

1 Κουρούβανης Νίκος (ΝΟ Βουλιαγμένης)

1 Λουπάκης Χρήστος (Απόλλων Σμύρνης)

1 Μπιτσάκος Χρήστος (Παναθηναϊκός)

Καλύτερος Προπονητής

21 Βλάχος Θόδωρος (Ολυμπιακός)

3 Κατρουτζανάκης Γιάννης (Απόλλων Σμύρνης)

3 Κραβαρίτης Δημήτρης (Υδραϊκός)

2 Βολτυράκης Μάκης (Υδραικός)

1 Κόλιανιν Χρβόγε (ΝΟ Βουλιαγμένης)

1 Μάζης Δημήτρης (ΑΝΟ Γλυφάδας)

Α’ Εθνική Γυναικών

MVP

11 Ελευθεριάδου Νικόλ (Ολυμπιακός)

9 Πλευρίτου Ελευθερία (Ολυμπιακός)

4 Πλευρίτου Μαργαρίτα (Ολυμπιακός)

4 Τσουκαλά Χριστίνα (Ολυμπιακός)

2 Πλευρίτου Βασιλική (Ολυμπιακός)

1 Αβραμίδου Άλκηστη (Ολυμπιακός)

Καλύτερος Τερματοφύλακας

20 Σταματοπούλου Ιωάννα (Ολυμπιακός)

7 Διαμαντοπούλου Χρυσή (Ολυμπιακός)

2 Σωτηρέλη Ελένη (Εθνικός)

1 Αρχοντάκη Εμμανουέλα (ΑΝΟ Γλυφάδας)

1 Λάζαρη Μαρία (Νηρέας Χαλανδρίου)

Καλύτερη Νέα (Κ 20)

18 Τριχά Φωτεινή (Νηρέας Χαλανδρίου)

4 Μυριοκεφαλιτάκη Μαρία (Ολυμπιακός)

4 Νίνου Ειρήνη (ΝΟ Βουλιαγμένης)

3 Κοντονή Ιουλία Άννα (ΝΟ Βουλιαγμένης)

2 Κανετίδου Ελένη (Ολυμπιακός)

1 Ρακιντζή Μαρία Σωτηρία (ΝΟ Βουλιαγμένης)

Καλύτερος Προπονητής

16 Παυλίδης Χάρης (Ολυμπιακός)

11 Καραγιάννη Ευτυχία (Νηρέας Χαλανδρίου)

3 Καμένου Αλεξία (ΝΟ Βουλιαγμένης)

1 Μπιτσάκος Δημήτρης (ΝΕ Πατρών)

1 Σαλάχας Ορέστης (ΑΝΟ Γλυφάδας)

Οι πρώτοι κάθε επί μέρους κατηγορίας, μαζί με τον / την πρώτο / η σκόρερ, θα βραβευτούν από την ΚΟΕ, στην εκδήλωση της κλήρωσης των δύο πρωταθλημάτων της νέας περιόδου (2020-21)

Στην Α1 Ανδρών, 1ος Σκόρερ: 76 γκολ Μοσκόφ Νίκολα (Απόλλων Σμύρνης)

Στην Α’ Γυναικών, 1η Σκόρερ: 68 Τριχά Φωτεινή (Νηρέας Χαλανδρίου)

1 ΣΧΟΛΙΟ

  1. ΤΗ ΜΑΜΑ ΠΛΕΥΡΙΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ??
    ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΨΗΦΟ…..

Comments are closed.