ΟΙ 22 ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

0
830

Ολοκληρώθηκαν χθες το βράδυ οι αγώνες σε όλους του Ομίλους της Β΄φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων και έγιναν γνωστές οι 22 ομάδες που κερδίζουν την πρόκριση στην επόμενη (Γ’) φάση.

Οι ομάδες που προκρίνονται είναι οι: ΝΟ Βουλιαγμένης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος (από τον Α’ Όμιλο Αττικής), Παλαιό Φάληρο, Νηρέας Χαλανδρίου, ΝΟ Χίου (από τον Β’ Όμιλο Αττικής), Παναθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης ΝΕ Πατρών (από τον Γ’ Όμιλο Αττικής), Ολυμπιακός, Ηλυσιακός, Εθνικός Πειραιά (από τον Δ’ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, Εθνικός Αλεξανδρούπολης (από τον Α’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΠΑΣ Φοίβος, ΣΑΠΚ Νεάπολης (από τον Β’ Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Θεσσαλίας), ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΝΟ Χανίων (από τον Όμιλο Κρήτης).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες και στους εννιά Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΟ Πετρούπολης 11-4, ΑΝΟ Γλυφάδας – Πανιώνιος 7-5, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-16, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΝΟ Γλυφάδας 2-18.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

3. Πανιώνιος 6

……………………………….

4. Ιωνικός 3

5. ΑΟ Πετρούπολης 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Περιστερίου):

ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου 9-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Παλαιό Φάληρο 6-8, ΝΟ Καλαμακίου – ΝΟ Χίου 11-13, ΓΣ Περιστερίου – Νηρέας Χαλανδρίου 3-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

3. ΝΟ Χίου 6

……………………………….

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. ΝΟ Καλαμακίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Χαλκίδας 16-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – Παναθηναϊκός 3-9, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΕ Πατρών 19-10, ΝΟ Χαλκίδας – ΑΕ Χαϊδαρίου 4-12.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 12

2. ΓΣ Ηλιούπολης 9

3. ΝΕ Πατρών 6

………………………..

4. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

5. ΝΟ Χαλκίδας 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Πειραιά):

Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 14-5, Άλμα Κλαμπ – Ηλυσιακός 3-9, Εθνικός Πειραιά – Ολυμπιακός 1-12, Νηρέας Γέρακα – Άλμα Κλαμπ 14-1.

Βαθμολογία (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. Ηλυσιακός 9

3. Εθνικός Πειραιά 6

…………………………..

4. Νηρέας Γέρακα 3

5. Άλμα Κλαμπ 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 9

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6

…………………………..

3. Μακεδονικός 3

4. Πανσερραϊκός 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΣ Φοίβος 9

2. ΣΑΠΚ Νεάπολης  6

………………………..

3. ΧΑΝΘ 3

4. Ηρακλής 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Λάρισας 16-3, Νίκη Βόλου – ΟΥΚ Βόλου 13-6, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Πατρών 5-15, ΝΟ Λάρισας – Νίκη Βόλου 3-9.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. Νίκη Βόλου 9

3. ΟΥΚ Βόλου 4

……………………….

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. ΝΕ Λάρισας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 10-3, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΚΕ Κοζάνης 12-5, Πύρρος Ιωαννίνων – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 10-3.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9

2. Πύρρος Ιωαννίνων 6

……………………………….

3. ΚΕ Κοζάνης 3

4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 6

………………………

2. ΟΦΗ 3

3. ΝΟ Ρεθύμνου 0

Η Γ’ φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 23-25/6. Η κλήρωση της Γ’ φάσης θα γίνει την Τετάρτη 24/5 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.