ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΗ Β’ ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

0
520

Ολοκληρώθηκαν χθες (10/2) οι αγώνες σε 12 από τους 14 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και είναι ήδη γνωστές οι περισσότερες από τις ομάδες που προκρίνονται στη Β’ φάση της διοργάνωσης. Αναβλήθηκαν οι αγώνες της τελευταίας ημέρας στον Όμιλο Σερρών λόγω προβληματος με το ηλεκτρικό ρεύμα στο κολυμβητήριο, έτσι εκεί παραμένει εκκρεμότητα όσον αφορά τις προκρίσεις. Για τον Β’ Όμιλο Βόλου, εξάλλου, οι αγώνες είναι προγραμματισμένοι για το διήμερο 15-16/2.

Οι ομάδες που πήραν το εισιτήριο της πρόκρισης για τη Β’ φάση (5-7/4) είναι: Παλαιό Φάληρο, Εθνικός Πειραιά, Νηρέας Χαλανδρίου (από τον Α’ Όμιλο Αθήνας), ΣΚ Ροή, ΑΟ Καστέλας, Νηρέας Γέρακα (από τον Β’ Αθήνας), Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου (από τον Γ’ Αθήνας), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΓΣ Περιστερίου (από τον Δ’ Αθήνας) και αναμένεται να εγκριθεί από το ΔΣ της ΚΟΕ και η πρόκριση του ΑΝΟ Αργυρούπολης (καθώς η ΑΕΚ που ήταν επίσης στον Όμιλο, αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση και παίρνει την τελευταία θέση, δίνοντας πρόκριση και στις τρεις που αγωνίστηκαν), Υδραϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης (από τον Ε’ Αθήνας), ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, ΠΕΚΕΒ (από τον ΣΤ’ Αθήνας), Πανιώνιος, ΑΟ Πετρούπολης, Μίλων (από τον Η’ Αθήνας), Άρης Θεσσαλονίκης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων (από τον Όμιλο Πτολεμαϊδας), ΟΥΚ Βόλου, ΟΕΑΝΑΒ (από τον Α’ Όμιλο Βόλου) και αναμένεται και η επίσημη έγκριση πρόκρισης για τη ΝΕ Λαμίας (για τον ίδιο λόγο με τον Δ’ Αθήνας, καθώς αποχώρησε ο ΑΚΟ Χαλκίδας μετά την κλήρωση), ΠΑΟΚ, ΟΦΘ, ΕΑΤΕΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Πατρών, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Πατρών, ΝΑΟ Κέρκυρας (από τον Όμιλο Πάτρας), ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου (από τον Όμιλο Κρήτης) και αναμένεται η επίσημη έγκριση για πρόκριση και του ΟΦΗ (για τον ίδιο λόγο, καθώς αποχώρησε ο ΝΟ Αγ. Νικολάου μετά την κλήρωση).

Από κάθε Όμιλο της Α’ φάσης ΔΕΝ προκρίνεται στη Β’ φάση μόνον η ομάδα που παίρνει την τελευταία θέση στην τελική κατάταξη.

Τα αποτελέσματα της Κυριακής σε όλους τους Ομίλους και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ιλίσιο):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παλαιό Φάληρο 9

2. Εθνικός Πειραιά 4

3. Νηρέας Χαλανδρίου 3

4. Ηλυσιακός 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΣΚ Ροή – Νηρέας Γέρακα 11-2, ΑΟ Καστέλας – Τρίτων Αμαρουσίου 16-4.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΣΚ Ροή 9

2. ΑΟ Καστέλας 6

3. Νηρέας Γέρακα 3

4. Τρίτων Αμαρουσίου 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – Απόλλων Σμύρνης 23-5, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 2-6, Ολυμπιακός – ΑΕ Χαϊδαρίου 10-1, Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης 26-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Παναθηναϊκός 9

2. Ολυμπιακός 6

3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3

4. Απόλλων Σμύρνης 0

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Αργυρούπολης 15-3, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΓΣ Περιστερίου 8-5.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6

2. ΓΣ Περιστερίου 3

3. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0

Σ.Σ. Η ΑΕΚ αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΓΣ Ηλιούπολης – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 20-3, Υδραϊκός – Άρης Νίκαιας 33-0, Υδραϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης 6-6, Άρης Νίκαιας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 1-13.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Υδραϊκός 7

2. ΓΣ Ηλιούπολης 7

3. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 3

4. Άρης Νίκαιας 0

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήρθα Γλυφάδας, Ν. Σμύρνης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΕΚΕΒ 19-6, ΝΟ Χίου – ΝΟ Καλαμακίου 15-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. ΝΟ Χίου 6

3. ΠΕΚΕΒ 3

4. ΝΟ Καλαμάτας 0

Η’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΗΝΑΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος – Μίλων 10-0, ΑΟ Πετρούπολης – ΑΕ Κερατσινίου 17-3, ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος 6-8, ΑΕ Κερατσινίου – Μίλων 4-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Πανιώνιος 9

2. ΑΟ Πετρούπολης 6

3. Μίλων 3

4. ΑΕ Κερατσινίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης Θεσσαλονίκης 1-21, ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3-3, ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων 2-11, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Άρης Θεσσαλονίκης 2-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Άρης Θεσσαλονίκης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

4. ΚΕ Κοζάνης 1

Α΄ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΟΥΚ Βόλου 6

2. ΟΕΑΝΑΒ 3

3. ΝΕ Λαμίας 0

Σ.Σ.: Ο ΑΚΟ Χαλκίδας αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ – ΠΑΟΚ 1-23, ΠΑΣ Φοίβος – ΕΑΤΕΚ 7-13, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΟΦΘ 1-27, ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Φοίβος 25-1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΟΦΘ 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. ΠΑΣ Φοίβος 3

5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Ναυπλίου 5-3, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 2-31, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Κέρκυρας 3-15, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 17-11.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΟ Ναυπλίου 6

3. ΝΕ Πατρών 6

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 6

5. ΝΟ Καλαμάτας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Οι αγώνες είχαν ολοκληρωθεί από το Σάββατο.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. ΟΦΗ 0

Σ.Σ.: Ο ΝΟ Αγ. Νικολάου αποχώρησε από το πρωτάθλημα μετά την κλήρωση

ΟΜΙΛΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Κολυμβητήριο Σερρών):

Αναβλήθηκαν οι αγώνες της Κυριακής λόγω προβλήματος με διακοπή του ηλεκτρικού ρεύματος στο κολυμβητήριο για πολλές ώρες. Η ΚΟΕ θα ορίσει τη νέα ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων.

Η μέχρι στιγμής Βαθμολογία: 1. ΝΟ Καβάλας (3 αγ.) 9, 2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης (3 αγ.) 6, 3. Ποσειδών Ορ. (2 αγ.) 3, 4. Πανσερραϊκός (2 αγ.) 0, 5. ΧΑΝΘ (2 αγ.) 0.

Η κλήρωση της Β’ Φάσης του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα γίνει την Τετάρτη 6 Μαρτίου στις 12.00 στα γραφεία της ΚΟΕ.

Πηγή: www.koe.gr