ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΟΥ ΝΟΒ ΚΑΤΕΚΤΗΣΑΝ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ

0
396

Η εφηβική ομάδα του ΝΟ Βουλιαγμένης κατέκτησε το «6ο International Nireas Christmas Cup» που διοργανώθηκε στο Καρπενήσι, επικρατώντας στον τελικό του Πανιωνίου, με σκορ 11-7.

Η ομάδα του Λαιμού μπήκε καλύτερα στον μεγάλο τελικό, όπου προηγήθηκε με 4-2, στο πρώτο οκτάλεπτο. Ωστόσο, ο Πανιώνιος ανέβασε στροφές και πέρασε μπροστά στο σκορ, στο ημίχρονο (5-4). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟΒ ισορρόπησε τον αγώνα (7-7), όμως στο τελευταίο οκτάλεπτο ήταν καταιγιστικός, πανηγυρίζοντας τη νίκη με σκορ 11-7. Πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Χαλκιάς, ο οποίος, εκτός από τα τρία γκολ που πέτυχε, ήταν εξαιρετικός στη νίκη της ομάδας του. Πρώτος σκόρερ του παιχνιδιού ήταν ο Παττακός του Πανιωνίου, πετυχαίνοντας τέσσερα τέρματα.