ΝΙΚΗΣΕ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ Ο ΥΔΡΑΪΚΟΣ

0
160

Ο Υδραϊκός πέτυχε πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη κόντρα στον ΑΝΟ Γλυφάδας με 11-9, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής στην Α1 Ανδρών και ανέβηκε στη βαθμολογία.

Οι παίκτες του Δημήτρη Κραβαρίτη έκαναν πολύ καλή δεύτερη περίοδο και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 7-4. Ο ΑΝΟΓ δεν κατάφερε να επιστρέψει στο ματς, με το τελικό 11-9 να δίνει το τρίποντο στον Υδραϊκό. Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Ίρβινγκ που πέτυχε 6 γκολ, ενώ ο Αλβέρτης ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων με 4 τέρματα.

ΑΝΟ Γλυφάδας – Υδραϊκός 9-11

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 1-4, 2-2, 3-2

ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Γαβαλάς Θ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Μαυρωτάς Λ., Τρας Μ., Περόπουλος, Μπραΐμης 1, Τρας Τζ. 1, Χατζηγούλας, Φωτόπουλος 2, Νιαρχάκος, Αλβέρτης 4, Κουβουβάνης Δ., Γαλάνης, Λεμπέσης

Υδραϊκός (Δημήτρης Κραβαρίτης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης 1, Πρέκας, Μπλάνης, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος Κ., Παπασηφάκης 1, Τσαχειλίδης, Καπετανάκης, Πολωγεώργης, Όμπερτ 3, Ίρβινγκ 6