ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 12-11 ΤΟΝ ΠΑΟΚ

0
435

Νίκη- χρυσάφι πήρε ο Παναθηναϊκός που επικράτησε με 12-11 του ΠΑΟΚ στο Γουδή.

Οι “πράσινοι” έδειξαν από την αρχή πόσο πολύ ήθελαν ένα θετικό αποτέλεσμα και προηγήθηκαν στην αρχή της αναμέτρησης με 3-1, με την ομάδα του ΠΑΟΚ να ισοφαρίζει σε 3-3 στο τέλος της πρώτης περιόδου και να πηγαίνει στο ημίχρονο προηγούμενη με 7-6.

Η ομάδα του Νίκου Βενετόπουλου προσπάθησε να μείνει κοντά στο σκορ, με τους Θεσσαλονικείς όμως να ολοκληρώνουν την τρίτη περίοδο με 10-8.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Παναθηναϊκός, με ένα σερί 4-0, ισοφάρισε 5 λεπτά πριν το τέλος σε 10-10 και πήρε κεφάλι 2 τερμάτων 0.49 πριν την λήξη, με τον ΠΑΟΚ να μειώνει στο τελικό 12-11.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΟΚ 12-11 (3-3, 3-4, 2-3, 4-1)

Παναθηναϊκός (Νίκος Βενετόπουλος): Παρασκευόπουλος, Χάλαρης, Παπαδημητρίου Δ., Κόσιτς 1, Χατζηστεφάνου 1, Χριστοφορίδης 1, Μπιτσάκος 1, Πανταζόπουλος 3, Εγνατιάδης, Γκαράνης 2, Σμιθ 3, Κατσαγούνος, Σαλτέρης, Παπαδημητρίου Αλ. Μοσχοβέλης

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γρηγοριάδης, Σαρησάβας 2, Κολμπένοφ 1, Προσινικλής Ν. 1, Νικολαΐδης, Κεχαλάρης 1, Καλαϊτζής 1, Παυλίδης, Παπάκος 3, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 2, Μουρατίδης, Σαλαμανης, Βοζίκης