ΜΑΝΘΟΣ ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ: «ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ»

0
558

Ο ΝΟ Χανίων αναδείχθηκε πρωταθλητής Παίδων για το 2020, καθώς επικράτησε στον μεγάλο τελικό του ΠΑΟΚ 16-12, στον Άλιμο και ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου στις ηλικιακές κατηγορίες, έπειτα από 13 χρόνια.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του ΝΟ Χανίων, Μάνθος Βουλγαράκης δήλωσε στο pisina.net τα εξής:

«Είμαι πολύ χαρούμενος που μετά από 13 ολόκληρα χρόνια ο ΝΟ Χανίων κατακτά την κορυφή στις ηλικιακές κατηγορίες. Είναι ένα τεράστιο επίτευγμα για τις υποδομές της ομάδας. Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά, αλλά και τους συνεργάτες μου, τον Ηλία Μαχαίρα, τον Στέλιο Παπαδάκη, καθώς και την οικογένειά μου για τη στήριξη. Το πρωτάθλημα ήταν πολύ ανταγωνιστικό, η κατάκτηση ήταν εξαιρετική, καθώς εμείς, ο ΠΑΟΚ, ο ΝΟΠ, ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός παίζαμε όλα τα παιχνίδια στο γκολ και είναι πολύ σημαντικό ότι τρεις ομάδες από τις πέντε ομάδες είμαστε εκτός Αθηνών, κάτι το οποίο αποτελεί τεράστιο θέμα και δεν πρέπει να περάσει απαρατήρητο. Θεωρώ ότι δίκαια αναδειχθήκαμε πρωταθλητές, γιατί το δικαιούμασταν και πιστεύω ότι αργήσαμε να επανέλθουμε στην κορυφή, καθώς τα τελευταία χρόνια αντιμετωπίσαμε αρκετά προβλήματα, κυρίως λόγω της δυσλειτουργίας του Κολυμβητηρίου».