ΕΦΗΒΟΙ: ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ

0
470

Η Β’ φάση στο πρωτάθλημα των Εφήβων συνεχίστηκε το Σάββατο (11/7), με αγωνιστική δράση και στους οκτώ ομίλους, ενώ έγιναν γνωστές οι δύο πρώτες ομάδες που εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στην επόμενη φάση.

Στην Τελική Φάση (31/7-2/8) προκρίνεται η πρώτη ομάδα από κάθε όμιλο και το εισιτήριο έως τώρα έχει πάρει ο ΝΟ Βουλιαγμένης (Όμιλος Θεσσαλίας) και ο ΟΦΘ (Α’ όμιλος Θεσσαλονίκης). Η Β’ φάση ολοκληρώνεται την Κυριακή (12/7).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου (11/7) και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

Ιωνικός – Εθνικός Πειραιά   5-14

ΝΟ Χίου – Πανιώνιος   7-10

3η αγωνιστική:

ΣΚ Ροή – Ιωνικός   13-10

Εθνικός Πειραιά – ΝΟ Χίου   10-7

Βαθμολογία:

  1. Εθνικός   9
  2. Πανιώνιος   6 (-1αγ.)
  3. ΣΚ Ροή   3 (-1αγ.)
  4. ΝΟ Χίου   0 (-1αγ.)
  5. Ιωνικός   0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

1η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – ΓΣ Περιστερίου   19-4

ΑΕ Χαϊδαρίου – ΑΟ Πετρούπολης   18-5

 Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Μίλων ΑΟΝΣ   11-12

Παναθηναϊκός – Νηρέας Χαλανδρίου   13-2

3η αγωνιστική:

Ηλυσιακός – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης   9-10

Μίλων ΑΟΝΣ – Παναθηναϊκός   4-15

Βαθμολογία:

  1. Παναθηναϊκός   6 (-1αγ.)
  2. Μίλων ΑΟΝΣ   4 
  3. Νηρέας Χαλανδρίου   3 (-1αγ.)
  4. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης   3
  5. Ηλυσιακός   0 (-1αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ 

2η αγωνιστική:

ΝΕ Πατρών – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   6-24

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών   8-18

3η αγωνιστική:

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών   6-7

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΝΟ Καλαμάτας   21-7

Βαθμολογία:

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   9
  2. ΝΟ Πατρών   6 (-1αγ.)
  3. ΝΕ Πατρών   3
  4. ΝΟ Καλαμάτας   0 (-1αγ.)
  5. ΝΟ Ναυπλίου   0 (-1αγ.)

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

2η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης   7-22

3η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – ΟΥΚ Βόλου   6-14

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης   6
  2. ΟΥΚ Βόλου   3
  3. ΝΟ Λάρισας   0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ

2η αγωνιστική:

ΟΦΗ – Νηρέας Γέρακα   14-10

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΟ Χανίων   10-12

3η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ   6-8

Νηρέας Γέρακα – ΑΝΟ Γλυφάδας   7-9

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων   6 (-1αγ.)
  2. ΟΦΗ   6
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας   3 (-1αγ.)
  4. Νηρέας Γέρακα   3
  5. ΝΟ Ρεθύμνου   0 (-1αγ.)

 Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

2η αγωνιστική:

ΟΦΘ – Άρης   6-3

Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος   8-9

3η αγωνιστική:

Πανσερραϊκός – ΟΦΘ   9-19

ΠΑΣ Φοίβος – Άρης   4-6

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΟΦΘ   9
  2. ΠΑΣ Φοίβος   3
  3. Άρης   3
  4. Πανσερραϊκός   3

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 

1η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΚΕ Κοζάνης   34-6

ΝΑΟ Κέρκυρας – Ποσειδών Ορεστιάδας   20-4

Η Ειδική προκήρυξη και το πρόγραμμα αγώνων ΕΔΩ.

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και σύμφωνα με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο.