ΕΓΙΝΑΝ ΓΝΩΣΤΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

0
535

Ολοκληρώθηκαν σήμερα (24/6) το βράδυ οι αγώνες των πέντε Ομίλων της Γ´ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων. Έτσι έγιναν γνωστές οι δέκα (10) ομάδες που πήραν την πρόκριση στην Τελική φάση της διοργάνωσης (οι δύο πρώτες από κάθε Όμιλο).

Συγκεκριμένα, οι δέκα φιναλίστ είναι: Ολυμπιακός, ΑΝΟ Γλυφάδας (από τον Ά Όμιλο Αττικής), Π. Φάληρο, ΓΣ Περιστερίου (από τον Β´ Όμιλο Αττικής), ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός (από τον Γ´ Όμιλο Αττικής), ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος (από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης), ΝΟ Βουλιαγμένης, ΟΥΚ Βόλου (από τον Όμιλο Βόλου).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους του Ομίλους:

Ά ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΝΕ Πατρών – Ολυμπιακός 2-16, Ζ Παναθηναϊκός – Πανίωνιος 8-14, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΝΕ Πατρών 11-1, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 8-6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

………………………..

3. Πανιώνιος 6

4. Παναθηναϊκός 3

5. ΝΕ Πατρών

Β´ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Π. Φαλήρου, Πειραιά):

ΝΟ Χανίων – ΓΣ Περιστερίου 9–13, Π. Φάληρο – Εθνικός Πειραιά 9-1, ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Χανίων 5-10, ΓΣ Περιστερίου – Π. Φάληρο 3-16.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. Π. Φάληρο 12

2. ΓΣ Περιστερίου 9

……………………….

3. Εθνικός Πειραιά 6

4. ΝΟ Χανίων 3

5. ΝΟ Ρεθύμνου 0

Γ´ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Γέρακα):

ΝΟ Χίου – ΑΕ Χαϊδαρίου 8-2, ΝΟ Πατρών – Νηρέας Γέρακα 8-6, Ηλυσιακός – ΝΟ Χίου 4-8, ΑΕ Χαϊδαρίου ΝΟ Πατρών 5-14.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Χίου 12

2. Ηλυσιακός 7

………………………

3. ΝΟ Πατρών 7

4. Νηρέας Γέρακα 3

5. ΑΕ Χαϊδαρίου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ποσειδώνιο):

Πύρρος Ιωαννίνων – Ηρακλής 9-2, ΠΑΣ Φοίβος – ΠΑΟΚ 1-16, Μακεδονικός – Πύρρος Ιωαννίνων 10-6, Ηρακλής – ΠΑΣ Φοίβος 7-9.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΠΑΣ Φοίβος 9

…………………….

3. Μακεδονικός 6

4. Πύρρος Ιωαννίνων 3

5. Ηρακλής 0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Βόλου):

ΚΕ Κοζάνης – ΟΥΚ Βόλου 6-11, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Βουλιαγμένης 2-8, Νίκη Βόλου – ΚΕ Κοζάνης 10-5, ΟΥΚ Βόλου – ΝΕ Λάρισας 15-8.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Τελική):

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. ΟΥΚ Βόλου 9

………………………….

3. Νίκη Βόλου 6

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΚΕ Κοζάνης 0

Η Τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 13-15 Ιουλίου. Η κλήρωση της Τελικής φάσης θα γίνει την Τετάρτη 27/6 στις 11:00 στα γραφεία της ΚΟΕ.