ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΥΔΡΑΪΚΟΣ, 11-9 ΤΟΝ ΠΑΟΚ

0
210

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής, ο Υδραικός επικράτησε του ΠΑΟΚ στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο, με 11-9.

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν “χέρι-χέρι” μέχρι το ημίχρονο (6-6).

Στην τρίτη περίοδο ο ΠΑΟΚ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 8-7, αλλά πριν την εκπνοή του οκταλέπτου ο Υδραικός ισοφάρισε και πήρε προβάδισμα με 9-8. Στην τελευταία περίοδο ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε σε 9-9 αλλά δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Υδραικού που με δύο γκολ του Όμπερτ πήρε την νίκη με 11-9.

ΠΑΟΚ – Υδραϊκός 9-11 (2-3, 4-3, 2-3, 1-2)

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Γρηγοριάδης, Σαρησάββας, Κομπάνοφ 1, Πσοσινικλής Ν., Σγουρίδης, Κεχαλάρης 2, Καλαϊτζής 2, Παυλίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 3, Μουρατίδης, Νικολαιδης, Βοζίκης, Αντιβαλίδης

Υδραϊκός (Μάκης Βολτυράκης):Γαλανόπουλος, Κόχειλας, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης, Πρέκας, Μπλάνης, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος Κ., Παπασηφάκης 1, Καπετανάκης 1, Πολεογιώργης, Όμπερτ 6, Ίρβινγκ 3