ΔΕΝ “Χ”ΑΡΗΚΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

0
446

Μία πολύ δυνατή αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής, με τον ΠΑΟΚ και τον ΓΣ Περιστερίου να έρχονται ισόπαλοι, 8-8.

Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά και πήρε προβάδισμα με 2-1, έχοντας πολύ καλή αμυντική λειτουργία. Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι αντεπιτέθηκαν και πήραν “κεφάλι” στο σκορ στο ημίχρονο με 5-4.

Στο τρίτο οκτάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαν χέρι-χέρι στα γκολ με το σκορ της περιόδου να είναι ισόπαλο, 7-7, ενώ στην τελευταία περίοδο, o ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 8-7 με τον Αγκόρτσα να ισοφαρίζει στο τελικό 8-8, στα 36 δευτερόλεπτα πριν από τη λήξη.

ΠΑΟΚ- ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 8-8

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 2-4, 3-2, 1-1

ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 2, Προσινικλής Ν. 2, Μαρινάγης, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 1, Σγουρίδης, Παπάκος 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 1, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Λαλιάς, Νικολαΐδης.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Κώστας Λούδης): Καραμπέτσος, Παπανικολάου, Λαδάς, Φάρμερ, Γερακούδης 3, Κουκουμάκης, Αγκόρτσας 3, Καρούντζος 1, Μιρόνοφ 1, Κλήμος, Τζώρτζης, Τσαγκάρης, Αϊβαλιώτης, Μπιτσάκος.