ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ

0
164

Την ήττα από την Ιταλική Μπρέσια με 10-6, γνώρισε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Τσάμπιονς Λίγκ, στον αγώνα που έκρινε την πρώτη θέση του Β2 ομίλου, η οποία οδηγεί στην διεκδίκηση του εισιτηρίου για τους ομίλους της διοργάνωσης.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε πολύ δυνατά, με την Μπρέσια να προηγείται δύο φορές και με το ΝΟ Βουλιαγμένης να «απαντάει» άμεσα, οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το πρώτο οκτάλεπτο, ισόπαλες (2-2). Με ένα σερί 3-0, στο τέλος της δεύτερης περιόδου, οι Ιταλοί κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα 3 τερμάτων στο ημίχρονο (6-3).

Η ομάδα του Λαιμού δεν κατάφερε να βρει λύσεις στην επίθεση, με την Μπρέσια να αυξάνει κι άλλο την διαφορά στο τέλος του τρίτου οκταλέπτου (8-4). Ο ΝΟΒ προσπάθησε να αντιδράσει στην τελευταία περίοδο, αλλά δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα με 10-6.

Πλέον η ομάδα του Χρβόγιε Κόλιανιν θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (15/11,15.00) τον δεύτερο του Β1 ομίλου για τις θέσεις 3-4. Θυμίζουμε πως οι ομάδες που δεν θα συνεχίσουν στο Τσάμπιονς Λιγκ, θα συνεχίσουν τις ευρωπαϊκές τους υποχρεώσεις στο Euro Cup, με τις θέσεις κατάταξης να τους δίνουν πλεονέκτημα στην διοργάνωση.

Η τελική βαθμολογία του Β2 ομίλου
1. Μπρέσια 9
2. ΝΟ Βουλιαγμένης 6
3. Οραντέα 3
4. ΕΝΚΑ 0

*Η ΕΝΚΑ ταξίδεψε στην Βουδαπέστη και έτσι οι υπόλοιπες ομάδες του ομίλου, κέρδισαν τους 3 βαθμούς της νίκης, άνευ αγώνος με 10-0.

ΜΠΡΕΣΙΑ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 10-6