ΒΗΜΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΡΕΣΙΑ

0
122

Σημαντικό βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Euro Cup έκανε η Μπρέσια του Δημήτρη Νικολαΐδη που επικράτησε στον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης με 6-3 της Έγκερ του Άγγελου Βλαχόπουλου.

Αν και η Έγκερ πήρε προβάδισμα στην αρχή της αναμέτρησης, η Ιταλική ομάδα ισοφάρισε αρχικά και έπειτα πήρε και προβάδισμα με 2-1 στο τέλος του ημιχρόνου, σκορ που διατηρήθηκε και στην 3η περίοδο στην οποία οι δύο ομάδες δεν σκόραραν.

Στο τελευταίο οκταλεπτα η Μπρέσια πραγματοποίησε εξαιρετική εμφάνιση και με τον Νικολαίδη να πετυχαίνει 2 γκολ, έφτασε στο τελικό 6-3.

Ο επαναληπτικός θα πραγματοποιηθεί στις 4 Μαρτίου την Ουγγαρία.

Στον άλλο ημιτελικό η Ορτίτζια επικράτησε εκτός έδρας της Οράντεα με 10-4 και όπως όλα δείχνουν θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί εκτός του τελικού της διοργάνωσης.

ΜΠΡΕΣΙΑ- ΕΓΚΕΡ 6-3 (0-1, 2-0, 0-0, 4-2)

ΜΠΡΕΣΙΑ: Ντε Λουνγκο, Αλεσιάνι 1, Πρεσιούτι Κρ., Μπούχα 1, Καννέλλα 2, Νικολαΐδης 2, Γκεράτι, Νόρα, Πρεσιούτι Ν., Μπερτόλι, Φιγκάρι, Μπαλζαρίνι, Μπούτσι.

ΕΓΚΕΡ: Κάρντος, Μαγυάρ, Ράσοβιτς, Κασόβσκι, Χοζιάνσκι 1, Σάντα, Ντέκερ, Μούρισιτς 2, Γκιάρφας, Βλαχόπουλος, Ράμα, Σαντάβι, Κρέμερ.