Α2 ΑΝΔΡΩΝ: ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ Ο ΠΑΟ

0
123

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου με 20-7 στον εξ αναβολής αγώνα της 14ης αγωνιστικής και ολοκλήρωσε τη φάση ομίλων, έχοντας το απόλυτο των νικών.

Το αποτέλεσμα του αγώνα δεν μετέβαλε τη βαθμολογία, με αποτέλεσμα να μην αλλάξει κάτι στη συνέχεια του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.

Αναλυτικά ο εξ αναβολής αγώνας:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 20-7 

Τα οκτάλεπτα: 3-2, 5-1, 7-2, 5-2. Παναθηναϊκός: Χατζηστεφάνου 1, Παπαδημητρίου Δ. 2, Παπαδημητριου 1, Κουρλιάφτης 4, Κουγιεράκης 2, Πανταζόπουλος 4, Γαβαλάς 4, Κωσταβάρας 1, Ιωαννίδης 1. ΝΟ Ρεθύμνου: Μακρυγιάννης 3, Πίσσας 1, Βυθούλκας 1, Παπαδάκης 1, Πλουμίδης 1

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α’ ΟΜΙΛΟΥ (14 αγ.):

1.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  193-59   42

2.ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ        126-104   29

3.ΜΙΛΩΝ               122-120   27

4.ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ    134-106   23

………………………………………………………

5.ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   110-123   20

6.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ.    86-153   11

7.ΟΦΗ                83-128   5

8.ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ    87-147   3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β’ ΟΜΙΛΟΥ (14 αγ.):

1.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ         153-66   40

2.ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ   127-94   32

3.ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   129-95   30

4.ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ         128-105   21

……………………………………………..

5.ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ       114-100   16

6.ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ       127-123   15

7.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ        90-146   10

8.ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ      62-200  -1

Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ (παρά το γεγονός ότι εκκρεμούν ακόμα τα ματς που προαναφέραμε, δεν αναμένεται να αλλάξει κάτι στην τελική κατάταξη):

ΟΜΙΛΟΙ ΑΝΟΔΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ:

Οι 4 πρώτες ομάδες από κάθε Όμιλο (σύνολο 8) συνεχίζουν στους δύο (2) Ομίλους Ανόδου,-μετά από κλήρωση που θα γίνει για να καταρτιστούν- στη Β’ Φάση του πρωταθλήματος (14-16 Ιουνίου) με την ακόλουθη βαθμολογία:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 3, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2, ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2, ΜΙΛΩΝ 1, ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 1, ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 0, ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ 0.

Οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου Ανόδου της Β’ Φάσης (σύνολο 4) συνεχίζουν στα πλέι οφ της Γ’ Φάσης (28-30 Ιουνίου) και οι υπόλοιπες (4) στους αγώνες Κατάταξης (5η – 8η θέση) τις ίδιες ημερομηνίες. Οι νικήτριες ομάδες των αγώνων πλέι οφ Ανόδου αγωνίζονται στον Τελικό και οι ηττημένες για την 3η – 4η θέση (5-7 Ιουλίου). Οι ομάδες του Τελικού ανέρχονται στην Α1 Εθνική Κατηγορία.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΘΟΔΟΥ Β’ ΦΑΣΗΣ:

Οι υπόλοιπες ομάδες (σύνολο 8) των Ομίλων της Α’ Φάσης μετέχουν στον Όμιλο Καθόδου της Β’ Φάσης (14-16 Ιουνίου & 28-30 Ιουνίου), με την ακόλουθη βαθμολογία:

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 3

ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 3

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤ. 2

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 2

ΟΦΗ 1

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ 1

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 0

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ 0

Στη Β’ Εθνική υποβιβάζονται οι 4 τελευταίες ομάδες της κατάταξης