Α’ ΦΑΣΗ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ: ΚΟΡΥΦΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΑΧΕΣ

0
695

Πλήρη δράση είχαμε το Σάββατο (8/2), με αγώνες και στους 12 Ομίλους της Α’ φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων. Έτσι, κορυφώνονται οι μάχες για την πρόκριση στην επόμενη (Β’) φάση. Οι αγώνες σε όλους τους Ομίλους ολοκληρώνονται την Κυριακή (9/2).

Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση της βαθμολογίας σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΝΟ Καλαμακίου – ΑΟ Πετρούπολης 7-7, Νηρέας Χαλανδρίου – Απόλλων Σμύρνης 18-4.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Φαλήρου):

Πανιώνιος – Νηρέας Γέρακα 13-5, Διώνη – ΓΣ Ηλιούπολης 1-14, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 9-3, Νηρέας Γέρακα – Διώνη 19-0.

Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. Πανιώνιος 6 (3 αγ.), 3. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (2 αγ.), 4. Νηρέας Γέρακα 3 (3 αγ.), 5. Διώνη 0 (2 αγ.).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Αλίμου):

ΝΟ Χαλκίδας – Υδραϊκός 2-12, ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΑΟ Καστέλας 6-13.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Περιστερίου):

ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 12-1, ΝΟ Χίου – Εθνικός Πειραιά 5-12, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου 10-9, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΝΟ Χίου 4-17.

Η Βαθμολογία: 1. Εθνικός Πειραιά 6 (2 αγ.), 2. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Χίου 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Περιστερίου 3 (3 αγ.), 5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0 (3 αγ.).

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Βουλιαγμένης – Ηλυσιακός 21-2, ΑΕ Χαϊδαρίου ΣΚ Ροή 5-5.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΕ Κερατσινίου – Τρίτων Αμαρουσίου 12-5, ΝΕ Λαμίας – Μίλων 0-5 χωρίς αγώνα (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός), Ολυμπιακός – ΑΕ Κερατσινίου 16-3, Τρίτων Αμαρουσίου – ΝΕ Λαμίας 5-0 χ.α. (δεν κατέβηκε η ΝΕ Λαμίας που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και της αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 2. Μίλων 6 (2 αγ.), 3. ΑΕ Κερατσινίου 3 (3 αγ.), 4. Τρίτων Αμαρουσίου 3 (3 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας -2 (2 αγ.). Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμία έχει δύο μηδενισμούς και της έχουν αφαιρεθεί 2 βαθμοί.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΕΑΝΑΒ – ΝΕ Λάρισας 2-14, Νηρέας Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 2-20, Νίκη Βόλου – ΟΕΑΝΑΒ 0-18, ΝΕ Λάρισας – Νηρέας Λαμίας 25-1.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΕ Λάρισας 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 6 (2 αγ.), 3. ΟΕΑΝΑΒ 3 (3 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 0 (2 αγ.), 5. Νίκη Βόλου 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Πλιτς Πλατς – ΟΦΗ 16-4, Παναθηναϊκός – ΝΟ Ρεθύμνου 11-3, ΝΟ Χανίων – Πλιτς Πλατςς 13-2, ΟΦΗ – Παναθηναϊκός 1-22.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 6 (2 αγ.), 2. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (2 αγ.), 4. Πλιτς Πλατς 3 (3 αγ.), 5. ΟΦΗ 0 (3 αγ.).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΝΑΟ Κέρκυρας 7-12, Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης 0-30, ΠΑΣ Φοίβος – ΣΑΠΚ Νεάπολης 14-5, ΝΑΟ Κέρκυρας – Πύρρος Ιωαννίνων 25-4.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΑΟ Κέρκυρας 9 (3 αγ.), 2. Άρης 6 (2 αγ.), 3. ΠΑΣ Φοίβος 3 (2 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 0 (2 αγ.), 5. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΧΑΝΘ – ΕΑΤΕΚ 4-11, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – ΠΑΟΚ 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίζονται στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρείται ένας βαθμός), ΟΦΘ – ΧΑΝΘ 15-4, ΕΑΤΕΚ – Δελφίνιας Πτολεμαίδας 5-0 χ.α. (δεν κατέβηκαν τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας που μηδενίζονται στον συγκεκριμένο αγώνα και τους αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΟΦΘ 6 (2 αγ.), 3. ΕΑΤΕΚ 6 (3 αγ.), 4. ΧΑΝΘ 0 (3 αγ.), 5. Δελφίνια Πτολεμαϊδας -2 (2 αγ.). Σ.Σ.: Τα Δελφίνια Πτολεμαϊδας έχουν δύο μηδενισμούς και τους έχουν αφαιρεθεί 2 βαθμοί.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Άργης Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου 3-15, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 10-6, ΝΟ Πατρών – Άργης Καλαμάτας 24-1, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΕ Πατρών 8-12.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Καλαμάτας 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 3 (3 αγ.), 5. Άργης Καλαμάτας 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Ορεστιάδας):

ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες – Ποσειδών Ορεστιάδας 19-10, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες – Πανσερραϊκός 11-11, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ποσειδών Ορεστιάδας 0-5 χ.α. (δεν κατέβηκε ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης που μηδενίζεται στον συγκεκριμένο αγώνα και του αφαιρείται ένας βαθμός).

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Καβάλας Αργοναύτες 4, 2. Πανσερραϊκός 4, 3. Ποσειδών Ορεστιάδας 3, 4. Εθνικός Αλεξανδρούπολης -2. Σ.Σ.: Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει δύο μηδενισμούς και του έχουν αφιρεθεί 2 βαθμοί.

Η Ειδική Προκήρυξη και το αναλυτικό πρόγραμμα αγώνων του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων ΕΔΩ.

Πηγή: www.koe.org.gr