ΑΠΟΛΛΩΝ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΟΚ-ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΟΙ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΕΔΥ

0
203

Ο Απόλλων Σμύρνης κόντρα στον Εθνικό Πειραιά και ο ΠΑΟΚ απέναντι στον ΑΝΟ Γλυφάδας είναι οι δύο ημιτελικοί του τουρνουά του ΣΕΔΥ, όπως διαμορφώθηκαν μετά το τέλος των αγώνων των δύο Ομίλων της διοργάνωσης το Σάββατο (6/10) το βράδυ.

Οι δύο ημιτελικοί είναι προγραμματισμένοι για το πρωί της Κυριακής στο κολυμβητήριο του Περιστερίου (εκεί όπου λίγο αργότερα θα γίνουν και οι αγώνες κατάταξης για 5η και 7η θέση). Το απόγευμα της Κυριακής (στις 17.00) θα γίνει στο ίδιο κολυμβητήριο ο Μεγάλος τελικός, ενώ νωρίτερα (16.00) είναι προγραμματισμένος ο μικρός τελικός.

Την πρωτιά στον Α’ Όμιλο με «3 στα 3» πήρε ο Απόλλων Σμύρνης που επικράτησε του ΑΝΟ Γλυφάδας (που ήρθε 2ος) με 12-8. Στον άλλον αγώνα της 3ης αγωνιστικής του ίδιου Ομίλου ο ΟΦΘ και ο ΝΟ Χίου ήρθαν ισόπαλοι 7-7. Στον Β’ Όμιλο πρώτος τερμάτισε ο ΠΑΟΚ, επίσης με το απόλυτο των νικών, επικρατώντας δύσκολα του ΝΟ Χανίων, στον τελευταίο αγώνα της ημέρας, με 10-9. Στο άλλο ματς ο Εθνικός νίκησε 12-4 του ΓΣ Περιστερίου και πήρε τη 2η θέση.

Αναλυτικά:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΟΦΘ – ΝΟ ΧΙΟΥ 7-7. Οκτάλεπτα: 2-1, 2-3, 2-1, 1-2. ΟΦΘ: Δανιήλ 1, Φοροτζίδης 1, Πισσίας 2, Μπιτσάκης 1, Αντιβαλίδης 1, Παπαμάνος 1. ΝΟ Χίου: Κιλκίδης 1, Γαβαλάς 1, Blazenic 4, Ντούλος 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 12-8. Οκτάλεπτα: 3-0, 2-2, 4-3, 3-3. Απόλλων Σμύρνης: Παπαδόπουλος 2, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 2, Μοσκόφ 1, Σαρτζετάκης 3, Δερμιτζάκης 2, Παπαγεωργίου 2. ΑΝΟ Γλυφάδας: Kyle 2, Κουτσιαλής 1, Γιαννόπουλος 1, Παπασηφάκης 1, Παπανικολάου 1, Παπούκας 1, Χαλυβόπουλος Ι. 1.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. Απόλλων Σμύρνης 9

2. ΑΝΟ Γλυφάδας 4

……………………………………

3. ΟΦΘ 2

4. ΝΟ Χίου 1

Β’ ΟΜΙΛΟΣ:

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 4-12. Οκτάλεπτα: 0-3, 1-2, 0-5, 3-2. ΓΣ Περιστερίου: Γερακούδης 1, Gardizan 2, Φαναριώτογλου 1. Εθνικός Πειραιά: Τζώρτζης 1, Dokde 1, Λιαπάκης 5, Παπαδόγκωνας 1, Φώσκολος 1, Μπεριστιάνος 1, Πρωτοψάλτης 2.

ΠΑΟΚ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ 10-9. Οκτάλεπτα: 4-3, 1-1, 1-3, 4-2. ΠΑΟΚ: Ζάτοβιτς 2, Κόχειλας 1, Καρούντζος 1, Σολεϊμανιπάκ 2, Χαραλαμπόπουλος 4. ΝΟ Χανίων: Μπατάκης 1, Νάστραν 2, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 3, Χατζηκυριακάκης 2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1.ΠΑΟΚ 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

…………………………………

3. ΝΟ Χανίων 3

4. ΓΣ Περιστερίου 0

Το πρόγραμμα της Κυριακής (7/10):

Πρωί: 9.00 Απόλλων Σμύρνης – Εθνικός Πειραιά (Ημιτελικός), 10.00 ΠΑΟΚ – ΑΝΟ Γλυφάδας (Ημιτελικός), 11.00 ΟΦΘ – ΝΟ Χανίων (θέσεις 5η-6η), 12.00 ΝΟ Χίου – ΓΣ Περιστερίου (θέσεις 7η-8η).

Απόγευμα: 16.00 μικρός τελικός, 17.00 Μεγάλος Τελικός.