ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΧΘΕΣ

0
478

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Παίδων συνεχίστηκε χθες (23/2) με αγώνες και στους 12 ομίλους. Σήμερα θα προκύψουν οι ομάδες που θα προκριθούν στη Β’ φάση του πρωταθλήματος.

Σημειώνουμε ότι από την Α’ στη Β’ φάση ΔΕΝ προκρίνονται μόνον οι ομάδες που θα πάρουν την τελευταία θέση στην τελική βαθμολογία σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Τα αποτελέσματα στα παιχνίδια του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Περιστερίου):

Νηρέας Χαλανδρίου – ΓΣ Περιστερίου 16-6, ΑΝΟ Αργυρούπολης – ΑΟ Πετρούπολης 4-12, ΑΟ Πετρούπολης – Νηρέας Χαλανδρίου 2-21, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΑΝΟ Αργυρούπολης 25-1.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Απόλλων Σμύρνης – Μίλων 6-15, Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 11-9, Ηλυσιακός – Απόλλων Σμύρνης 12-4, Μίλων – Παναθηναϊκός 6-16.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. Ηλυσιακός 6 (2 αγ.), 3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 (2 αγ.), 4. Μίλων 3 (3 αγ.), 5. Απόλλων Σμύρνης 0 (3 αγ.).

Γ΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Ολυμπιακός – ΣΚ Ροή 9-3, ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Καστέλας 0-14.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Χίου – Παλαιό Φάληρο 13-9, Πανιώνιος – ΑΕ Χαϊδαρίου 18-6.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Ηλιούπολης 11-6, Νηρέας Γέρακα – Άρης Νίκαιας 13-4.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νίκαιας):

Δελφίνια Μεταμόρφωσης – Τρίτων Αμαρουσίου 14-3, Ιωνικός – Υδραϊκός 7-12.

Η Βαθμολογία (2 αγ.): 1. Υδραϊκός 6, 2. Ιωνικός 3, 3. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3, 4. Τρίτων Αμαρουσίου 0.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ – ΣΑΠΚ Νεάπολης 7-8, ΠΑΟΚ – Ηρακλής 31-1, Άρης – ΕΑΤΕΚ 19-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ 0-29.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. Άρης 6 (2 αγ.), 3. Ηρακλής 3 (2 αγ.), 4. ΣΑΠΚ Νεάπολης 3 (3 αγ.), 5. ΕΑΤΕΚ 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ – ΠΑΣ Φοίβος 4-4, Πανσερραϊκός – Ποσειδών Ορεστιάδας 5-0 χωρίς αγώνα (δεν εμφανίστηκε ο Ποσειδών Ορεστιάδας που μηδενίζεται στο συγκεκριμένο ματς και του αφαιρείται ένας βαθμός), ΧΑΝΘ – ΟΦΘ 4-24, ΠΑΣ Φοίβος – Πανσερραϊκός 3-6.

Η Βαθμολογία: 1. ΟΦΘ 7 (3 αγ.), 2. Πανσερραϊκός 6 (2 αγ.), 3. ΠΑΣ Φοίβος 4 (3 αγ.), 4. ΧΑΝΘ 0 (2 αγ.), 5. Ποσειδών Ορεστιάδας -1 (2 αγ.). Σ.Σ.: Ο Ποσειδών Ορεστιάδας έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Πλιτς Πλατς – ΝΟ Χανίων 5-26, ΝΟ Αγ. Νικολάου – ΝΟ Ρεθύμνου 1-19, ΟΦΗ – Πλιτς Πλατας 13-11, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-1.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Ρεθύμνου 6 (2 αγ.), 3. ΟΦΗ 3 (2 αγ.), 4. Πλιτς Πλατας 0 (3 αγ.), 5. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 5-1, ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Πατρών 3-23, ΝΟ Ιτέας – ΝΕ Πατρών 1-11, ΝΟ Ναυπλίου – ΝΟ Καλαμάτας 11-6.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (3 αγ.), 3. ΝΟ Ναυπλίου 6 (3 αγ.), 4. ΝΟ Καλαμάτας 0 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ιτέας 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΕ Λαμίας – ΟΥΚ Βόλου 3-17, Νηρέας Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 9-23, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 19-4, ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 14-7.

Η Βαθμολογία: 1. ΟΥΚ Βόλου 9 (3 αγ.), 2. ΝΕ Λάρισας 6 (2 αγ.), 3. ΝΟ Λάρισας 3 (2 αγ.), 4. Νηρέας Λαμίας 0 (2 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων – ΚΕ Κοζάνης 5-9, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-9.