ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ

1
917

Η Β’ φάση των Μίνι Παίδων συνεχίστηκε χθες (6/4) με αγώνες και στους 9 ομίλους, ενώ το παζλ των ομάδων που προκρίνονται στην επόμενη φάση θα συμπληρωθεί σήμερα (7/4).

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου σε όλους τους Ομίλους και οι μέχρι στιγμής βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Πεντέλης):

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – ΑΟ Πετρούπολης 6-18, Υδραϊκός – ΣΚ Ροή 4-7, ΑΟ Καστέλας – ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 11-0, ΑΟ Πετρούπολης – Υδραϊκός 7-5.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΟ Πετρούπολης 9 (3 αγ.), 2. ΣΚ Ροή 6 (2 αγ.), 3. ΑΟ Καστέλας 3 (2 αγ.), 4. Υδραϊκός 0 (2 αγ.), 5. ΑΝΟ Μεταμόρφωσης 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

ΑΝΟ Αργυρούπολης – Εθνικός Πειραιά 5-12, Παλαιό Φάληρο – Πανιώνιος 6-5, ΓΣ Περιστερίου – ΑΝΟ Αργυρούπολης 15-9, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-11.

Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. ΓΣ Περιστερίου 6 (2 αγ.), 3. Πανιώνιος 3 (2 αγ.), 4. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.), 5. ΑΝΟ Αργυρούπολης 0 (3 αγ.).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Χαϊδαρίου):

Παναθηναϊκός – ΑΝΟ Γλυφάδας 13-3, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 3-9.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 3 (2 αγ.), 3. ΑΕ Χαϊδαρίου 0 (1 αγ.), 4. ΑΝΟ Γλυφάδας 0 (1 αγ.). Σ.Σ.: Η ΝΕ Λαμίας δεν εμφανίστηκε τελικά στους αγώνες.

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Κολυμβητήριο Χίου):

Μίλων – ΓΣ Ηλιούπολης 12-4, ΝΟ Βουλιαγμένης – ΝΟ Χίου 20-1, ΠΕΚΕΒ – Μίλων 6-5, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Βουλιαγμένης 7-10.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 3 (2 αγ.), 3. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (3 αγ.), 4. ΠΕΚΕΒ 3 (2 αγ.), 5. Μίλων 3 (3 αγ.).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 21-2, Ποσειδών Ορεστιάδας – ΟΦΘ 0-24, ΝΟ Καβάλας – ΠΑΟΚ 7-24, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ποσειδών Ορεστιάδας 13-2.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Καβάλας 3 (2 αγ.), 3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 (3 αγ.), 4. ΟΦΘ 3 (2 αγ.), 5. Ποσειδών Ορεστιάδας 0 (2 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΧΑΝΘ – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 3-13, Πύρρος Ιωαννίνων – Άρης 2-23, ΕΑΤΕΚ – ΧΑΝΘ 15-0, Δελφίνια Πτολεμαϊδας – Πύρρος Ιωαννίνων 6-6.

Η Βαθμολογία: 1. Άρης 6 (2 αγ.), 2. ΕΑΤΕΚ 6 (2 αγ.), 3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4 (3 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 1 (2 αγ.), 5. ΧΑΝΘ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΟΦΗ – Πλιτς Πλατς 2-12, Νηρέας Χαλανδρίου – ΝΟ Χανίων 2-10, ΝΟ Ρεθύμνου – ΟΦΗ 11-4, Πλιτς Πλατς – Νηρέας Χαλανδρίου 3-5.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Χανίων 6 (2 αγ.), 2. Πλιτς Πλατς 6 (3 αγ.), 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Ρεθύμνου 3 (2 αγ.), 5. ΟΦΗ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου – Νηρέας Γέρακα 3-6, ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών 4-13, ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου 9-8, Νηρέας Γέρακα – ΝΑΟ Κέρκυρας 4-4.

Η Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. Νηρέας Γέρακα 5 (3 αγ.), 3. ΝΕ Πατρών 4 (2 αγ.), 4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ναυπλίου 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λάρισας 4-19, ΟΕΑΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας 4-7, ΠΑΣ Φοίβος – ΟΥΚ Βόλου 3-19, ΝΕ Λάρισας – ΟΕΑΝΑΒ 20-3, ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Λάρισας 11-5, Νηρέας Λαμίας – ΠΑΣ Φοίβος 10-7.

Η Βαθμολογία (3 αγ.): 1. ΝΕ Λάρισας 9, 2. ΟΥΚ Βόλου 9, 3. Νηρέας Λαμίας 6, 4. ΝΟ Λάρισας 3, 5. ΟΕΑΝΑΒ 0, 6. ΠΑΣ Φοίβος -1. Σ.Σ.: Ο ΠΑΣ Φοίβος έχει έναν μηδενισμό και του έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός.

1 ΣΧΟΛΙΟ

  1. Υπάρχει λάθος στον Όμιλο Χίου
    2ος αγώνας ΓΣΗ-ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ,
    2η νίκη του ΓΣΗ με 12-4 και από νωρίς κατάκτηση της πρόκρισης στην Γ’ Φάση του πρωταθλήματος.
    Το Σάββατο το απόγευμα με ΝΟ Βουλιαγμένης (ήττα) και Κυριακή πρωί με ΝΟ Χίου.
    Συγχαρητήρια στην ομάδα μας, τον προπονητή μας και τα Μίνι Παιδιά μας.
    https://www.facebook.com/waterpolo.ilioupolis/

Comments are closed.