ΤΑ 25 ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

0
405

Ολοκληρώθηκε σήμερα η Β’ Φάση του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης Εφήβων, με 25 ομάδες να εξασφαλίζουν την πρόκρισή τους στην επόμενη (Γ’) Φάση, που θα πραγματοποιηθεί το τριήμερο 22-24 Ιουνίου.

Οι ομάδες που κατάφεραν να εξασφαλίσουν την πρόκριση στη Γ’ Φάση μετά το πέρας της σημερινής ημέρας είναι οι Ολυμπιακός, ΑΟ Παλαιού Φαλήρου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Βουλιαγμένης, Πανιώνιος, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΝΟ Χίου, Εθνικός, Ηλυσιακός, ΠΑΣ Φοίβος, ΚΕ Κοζάνης, ΠΑΟΚ, Ηρακλής, Μακεδονικός, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΕ Λάρισας, Παναθηναϊκός, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Χανίων, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Ρεθύμνου, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου και ΓΣ Περιστερίου.

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα και οι τελικές βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ρέστειο Κολυμβητήριο, Κολυμβητήριο Χαλανδρίου, κολυμβητήριο ΑΝΟΓ):

ΑΝΟ Γλυφάδας – Νηρέας Χαλανδρίου 13-2

Η Τελική Βαθμολογία

  1. Ολυμπιακός 7 
  2. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου 7 
  3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 
  4. Νηρέας Χαλανδρίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου)

ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος 12-4, ΑΕ Χαϊδαρίου – Ιωνικός 14-3, ΑΕ Χαϊδαρίου – ΝΟ Βουλιαγμένης 4-11, Πανιώνιος – Ιωνικός 17-3

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9 
  2. Πανιώνιος 6
  3. ΑΕ Χαϊδαρίου 3 
  4. Ιωνικός 0

ΟΜΙΛΟΣ ΧΙΟΥ (Ιωνικό Κολυμβητήριο)

ΝΟ Χίου-Ηλυσιακός 12-8, ΠΕΚΕ Βροντάδου-Εθνικός 6-15, ΠΕΚΕ Βροντάδου – ΝΟ Χίου 3-16, Εθνικός – Ηλυσιακός 9-4

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Χίου 9
  2. Εθνικός 6 
  3. Ηλυσιακός 3 
  4. ΠΕΚΕ Βροντάδου 0

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό)

3η Αγωνιστική

ΚΕ Κοζάνης – ΠΑΣ Φοίβος 6-11, ΕΑΤΕΚ – Πανσερραϊκός 4-12

Η Τελική Βαθμολογία 

  1. ΠΑΣ Φοίβος 9 
  2. ΚΕ Κοζάνης 4 
  3. Πανσερραϊκός 4
  4. ΕΑΤΕ Κολλεγίου 0

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό)

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΠΑΟΚ 6 
  2. Ηρακλής 3 
  3. ΣΑΠΚ Νεάπολης 0

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό)

Μακεδονικός – Πύρρος Ιωαννίνων 5-3, ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Καβάλας 9-10

Η Τελική Βαθμολογία

  1. Μακεδονικός 7 
  2. Πύρρος Ιωαννίνων 6
  3. ΝΕ Λάρισας 4 
  4. ΝΟ Καβάλας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο «Αντ. Πεπανός»)

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Πατρών 4-7, Παναθηναϊκός – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 13-3

Η Τελική Βαθμολογία 

  1. Παναθηναϊκός 9 
  2. ΝΟ Πατρών 6 
  3. ΝΕ Πατρών 3 
  4. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό Ηρακλείου)

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΝΟ Χανίων 9
  2. Νηρέας Γέρακα 6 
  3. ΝΟ Ρεθύμνου 1 
  4. ΟΦΗ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Δημοτικό Νέας Ιωνίας)

Νίκη Βόλου-ΓΣ Περιστερίου 9-5, ΟΥΚ Βόλου-ΝΟ Λάρισας 8-4, ΝΟ Λάρισας – ΓΣ Περιστερίου 2-11, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 8-6

Η Τελική Βαθμολογία

  1. ΟΥΚ Βόλου 9 
  2. Νίκη Βόλου 6 
  3. ΓΣ Περιστερίου 3 
  4. ΝΟ Λάρισας 0

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here