ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΟΙ 9 ΑΠΟ ΤΟΥΣ 12 ΟΜΙΛΟΥΣ

5
778

Η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων ολοκληρώθηκε στους 9 από τους 12 ομίλους, την Κυριακή (17/2).

Στον Β’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Πειραιά, δεν διεξήχθη η 2η αγωνιστική, καθώς και ο αγώνας μεταξύ του ΑΟ Πετρούπολης και του Πανιωνίου, για την 3η αγωνιστική. Στον Γ’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Ηλιούπολης, δεν πραγματοποιήθηκε ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής ανάμεσα σε ΝΟ Χίου και ΠΕΚΕΒ, διότι δεν προσήλθαν οι ομάδες, λόγω των κακών καιρικών συνθηκών. Στον Ε’ όμιλο Αττικής, στο κολυμβητήριο Νίκαιας, δεν διεξήχθη η 3η αγωνιστική. Αναμένεται ανακοίνωση από την Ομοσπονδία για την εξέλιξη των αγώνων.

Θυμίζουμε ότι στην επόμενη φάση δεν προκρίνεται μόνο ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά – ΓΣ Περιστερίου   11-2

3η αγωνιστική:

Εθνικός Πειραιά – ΑΝΟ Γλυφάδας   5-6

Βαθμολογία:

  1. ΑΝΟ Γλυφάδας  9
  2. Εθνικός Πειραιά  3
  3. ΓΣ Περιστερίου  0

Σημείωση: στην επόμενη φάση προκρίνονται ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο Εθνικός Πειραιά, αφού σε έναν όμιλο 3 ομάδων (ο ΑΝΟ Αργυρούπολης είχε αποχωρήσει από το πρωτάθλημα πριν την έναρξη) προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες του ομίλου.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

3η αγωνιστική:

Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός   5-17

ΑΟ Πετρούπολης – Πανιώνιος  αναβλήθηκε

Αναμένεται απόφαση για τους αγώνες της 2ης αγωνιστικής και του ενός από την 3η αγωνιστική.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – ΓΣ Ηλιούπολης   19-1

Παναθηναϊκός – ΠΕΚΕΒ   28-1

3η αγωνιστική:

Παναθηναϊκός – ΝΟ Χίου   3-9

ΠΕΚΕΒ – ΓΣ Ηλιούπολης   5-23

Αναμένεται η απόφαση για το παιχνίδι ΝΟ Χίου – ΠΕΚΕΒ.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

2η αγωνιστική:

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – ΑΕ Χαϊδαρίου   19-4

Μίλων – Ιωνικός   11-4

3η αγωνιστική:

Μίλων – ΑΟ Παλαιού Φαλήρου   4-18

Ιωνικός – ΑΕ Χαϊδαρίου   3-16

Βαθμολογία:

  1. ΑΟ Παλαιού Φαλήρου  9
  2. ΑΕ Χαϊδαρίου  6
  3. Μίλων   3
  4. Ιωνικός  0

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Αναμένεται η απόφαση για την 3η αγωνιστική.

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. Ηλυσιακός  9
  2. ΝΟ Λάρισας  6
  3. ΝΕ Λάρισας  3
  4. ΝΕ Λαμίας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ:

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων  9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου  6
  3. ΟΦΗ  3
  4. ΝΟ Αγ. Νικολάου  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ:

4η αγωνιστική:

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΟ Πατρών   6-19

ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ναυπλίου   15-4

5η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΑΟ Κέρκυρας   7-15

ΝΟ Πατρών – ΝΕ Πατρών   7-13

Βαθμολογία:

  1. ΝΕ Πατρών  12
  2. ΝΟ Πατρών  9
  3. ΝΟ Ναυπλίου  6
  4. ΝΑΟ Κέρκυρας  3
  5. ΝΟ Καλαμάτας  0

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ:

4η αγωνιστική:

ΧΑΝΘ – ΣΑΠΚ Νεάπολης   13-5

ΑΣΘ Μακεδονικός – ΑΠΣ Οξυγόνο   20-3

5η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΧΑΝΘ   19-5

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΣΘ Μακεδονικός 0-5 α.α. (Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν προσήλθε στο κολυμβητήριο)

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΟΚ  12
  2. ΑΣΘ Μακεδονικός  9
  3. ΑΠΣ Οξυγόνο  6
  4. ΧΑΝΘ  3
  5. ΣΑΠΚ Νεάπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ:

3η αγωνιστική:

ΝΟ Καβάλας – ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης   10-6

ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΠΑΣ Φοίβος   7-12

Βαθμολογία:

  1. ΠΑΣ Φοίβος  6
  2. ΜΓΣ Πανσερραϊκός  6
  3. ΝΟ Καβάλας  6
  4. ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης  0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ:

2η αγωνιστική:

Δελφίνια Πτολεμαΐδας – ΟΦΘ   1-11

ΚΕ Κοζάνης – Πύρρος Ιωαννίνων   11-4

3η αγωνιστική:

ΚΕ Κοζάνης – Δελφίνια Πτολεμαΐδας   7-9

Πύρρος Ιωαννίνων – ΟΦΘ   0-17

Βαθμολογία:

  1. ΟΦΘ  9
  2. Δελφίνια Πτολεμαΐδας  6
  3. ΚΕ Κοζάνης  3
  4. Πύρρος Ιωαννίνων  0

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ:

2η αγωνιστική:

ΟΕΑ/ΝΑΒ – ΝΟ Βουλιαγμένης  0-19

ΟΥΚ Βόλου – Νηρέας Λαμίας 10-10

3η αγωνιστική:

Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Βουλιαγμένης   2-11

ΟΥΚ Βόλου – ΟΕΑ/ΝΑΒ   14-1

Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Βουλιαγμένης  9
  2. Νηρέας Λαμίας  4
  3. ΟΥΚ Βόλου  4
  4. ΟΕΑ/ΝΑΒ  0

5 ΣΧΟΛΙΑ

  1. διαιτησιες για κλαμματα , νεοι κανονισμοι οποτε το θυμοντουσαν, κριθηκαν προκρισεις απο σφαγες ! κατα τα αλλα να ειναι καλα τα παραβολα . αλυταρχης και παρατηρητης για διακοσμηση

  2. Καλησπέρα σας .
    Το πρωί για τον 1ο όμιλο , αναφέρατε ότι προκρίνονται & οι 3 ομάδες , λόγω της αποχώρησης της Αργυρούπολης . Άλλαξε κάτι ????
    Σας ευχαριστώ .

    • ναι είχαμε γράψει λάθος, γιατί εφόσον η Αργυρούπολη αποχώρησε πριν ξεκινήσουν οι αγώνες τότε ο όμιλος είναι των 3 ομάδων και έτσι προκρίνονται οι 2 πρώτοι.

      • ΝΑ ΕΙΝΑΙ»»ΔΙΚΑΙΟΙ»» ΤΟΤΕ ΚΑΙ Η ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ ΜΙΝΙ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΤΗΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΑΕΚ.ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ.ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΕΦΗΒΙΚΟ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

  3. ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ «ΔΙΚΑΙΟΙ»Η ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΣΤΟΥΣ ΜΙΝΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΡΙΘΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Η ΑΕΚ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ.ΝΑ ΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ

Comments are closed.