ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΕΦΗΒΟΥΣ

0
905

Με αγώνες σε όλους τους ομίλους συνεχίστηκε η Α’ φάση του πρωταθλήματος των Εφήβων, το Σάββατο (16/2). Γνωστοποιήθηκαν οι ομάδες που προκρίνονται σε Ιλίσια και Χανιά. Σήμερα (17/2) αναμένεται να ολοκληρωθούν οι υπόλοιποι όμιλοι.

Από τον ΣΤ’ όμιλο Αττικής στο Ιλίσιο κολυμβητήριο προκρίθηκαν ο Ηλυσιακός, ο ΝΟ Λάρισας και η ΝΕ Λάρισας, ενώ από τον όμιλο των Χανίων προκρίθηκαν ο ΝΟ Χανίων, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΟΦΗ. Την Κυριακή (17/2) ολοκληρώνονται οι υπόλοιποι όμιλοι, όπου θα συμπληρωθεί το παζλ των ομάδων που θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Θυμίζουμε ότι στη Β’ φάση δεν προκρίνεται μόνο ο τελευταίος από κάθε όμιλο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Χαϊδαρίου):

1η αγωνιστική:

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Περιστερίου   10-5

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Πειραιά):

1η αγωνιστική:

Ολυμπιακός – ΑΟ Πετούπολης   37-0

Νηρέας Χαλανδρίου – Πανιώνιος   6-10

Η 2η αγωνιστική αναβλήθηκε.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ηλιούπολης):

1η αγωνιστική:

ΝΟ Χίου – ΠΕΚΕΒ  δεν διεξήχθη (οι ομάδες δεν προσήλθαν στο κολυμβητήριο)

Παναθηναϊκός – ΓΣ Ηλιούπολης   11-5

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Χαϊδαρίου):

1η αγωνιστική:

ΑΟ Παλαιού Φαλήρου – Ιωνικός   27-2

Μίλων – ΑΕ Χαϊδαρίου   5-11

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Νίκαιας):

2η αγωνιστική:

ΑΝΟ Μεταμόρφωσης – Νηρέας Γέρακα   5-19

Απόλλων Σμύρνης – Άρης Νίκαιας   13-11

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Ιλίσιο):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Λάρισας – Ηλυσιακός  6-26

ΝΕ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας   21-5

3η αγωνιστική:

ΝΕ Λάρισας – ΝΟ Λάρισας   4-11

ΝΕ Λαμίας – Ηλυσιακός   2-21

Τελική βαθμολογία:

  1. Ηλυσιακός   9
  2. ΝΟ Λάρισας   6
  3. ΝΕ Λάρισας   3
  4. ΝΕ Λαμίας   0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Χανίων):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου   23-5

ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ   20-8

3η αγωνιστική:

ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου   14-8

ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου   21-7

Τελική Βαθμολογία:

  1. ΝΟ Χανίων   9
  2. ΝΟ Ρεθύμνου   6
  3. ΟΦΗ   3
  4. ΝΟ Αγ. Νικολάου   0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Αντ. Πεπανός):

2η αγωνιστική:

ΝΟ Καλαμάτας – ΝΟ Ναυπλίου   5-15

ΝΑΟ Κέρκυρας – ΝΕ Πατρών   2-21

3η αγωνιστική:

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας   18-7

ΝΟ Ναυπλίου – ΝΑΟ Κέρκυρας   9-8

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ποσειδώνιο):

2η αγωνιστική:

ΠΑΟΚ – ΑΠΣ Οξυγόνο   24-5

ΧΑΝΘ – ΑΣΘ Μακεδονικός   3-29

3η αγωνιστική:

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΠΑΟΚ   2-31

ΑΠΣ Οξυγόνο – ΧΑΝΘ   19-4

ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (Καβάλας):

1η αγωνιστική:

ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης – ΜΓΣ Πανσερραϊκός   2-9

ΝΟ Καβάλας – ΠΑΣ Φοίβος   10-9

2η αγωνιστική:

ΜΓΣ Αλεξανδρούπολης – ΠΑΣ Φοίβος   3-13

ΝΟ Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός   5-9

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Πτολεμαΐδας):

1η αγωνιστική:

Δελφίνια Πτολεμαΐδας – Πύρρος Ιωαννίνων   13-2

ΚΕ Κοζάνης – ΟΦΘ   2-10

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Ν. Ιωνίας):

1η αγωνιστική:

ΟΕΑ/ΝΑΒ – Νηρέας Λαμίας   1-27

ΟΥΚ Βόλου – ΝΟ Βουλιαγμένης 1-16