Η 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΗΣ Α2 ΑΝΔΡΩΝ

0
465

Η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Ανδρών, πραγματοποιήθηκε χθες (5/1), με τα 8 παιχνίδια των δύο ομίλων. Ο Παναθηναϊκός και ο Μίλων, από τον Α’ όμιλο, καθώς ο Πανιώνιος και ο Νηρέας Γέρακα, από τον Β’ όμιλο διατήρησαν το απόλυτο των νικών.

Στον Α’ όμιλο, ο Παναθηναϊκός και ο Μίλων πήραν εκτός έδρας νίκες απέναντι σε Δελφίνια Μεταμόρφωσης και ΝΟ Ρεθύμνου αντίστοιχα, ενώ ο ΓΣ Ηλιούπολης επικράτησε του ΟΦΗ. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, ο Ηλυσιακός αναδείχθηκε ισόπαλος με την ΑΕ Χαϊδαρίου, στα Ιλίσια.

Στον Β’ όμιλο, ο Πανιώνιος και ο Νηρέας Γέρακα συνέχισαν με το απόλυτο το νικών, κόντρα σε ΠΑΣ Φοίβο και ΝΕ Πατρών, εκτός έδρας, ενώ με το διπλό έφυγε και ο Άρης από τον ΝΟ Πατρών. Στον άλλο αγώνα, ο ΝΟ Λάρισας νίκησε τον ΟΥΚ Βόλου και ανέβηκε στη βαθμολογία.

Αναλυτικά η 3η αγωνιστική:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ – ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 8-8 Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-1, 2-4, 3-2. Ηλυσιακός ΑΟ: Χριστοφίδης 1, Χάλαρης Ι. 1, Χάλαρης Μ. 1, Λάππας 2, Τασόπουλος 3. ΑΕ Χαϊδαρίου: Οικονομόπουλος 2, Σωτηράκης 1, Κουρτίδης 1, Καλής 3, Ροτζίνο 1

ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 4-19 Τα οκτάλεπτα: 1-4, 2-7, 1-5, 0-3. Δελφίνια Μετ/σης: Κολιοπάνος 1, Αντωνάκος 1, Μερκουριάδης 1, Κανελλόπουλος 1. Παναθηναϊκός ΑΟ: Παπαδημητρίου Δ. 1, Παπαδημητρίου Α. 1, Κουρλιάφτης 4, Κουλιεράκης 2, Πανταζόπουλος 4, Αθανασίου 2, Γκαράνης 2, Μπερτόλης 3

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ 3-6 Τα οκτάλεπτα: 1-3, 0-2, 1-1, 1-0. ΝΟ Ρεθύμνου: Βυθούλκας 2, Γιουλούντας 1. ΑΟΝΣ Μίλων: Αργυρακούλης 1, Κοκκαλάς 1, Λίτσας 1, Οικονομίδης 1, Σταυρόπουλος 1, Μπουργούρης 1

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΟΦΗ 9-6 Τα οκτάλεπτα: 2-3, 4-1, 1-1, 2-1. ΓΣ Ηλιούπολης: Φλώρος 1, Κοντονής 5, Γκουρτζίδης 1, Σκληρός 1, Δραγόνας 1. ΟΦΗ: Μανουδάκης 1, Γιγουρτάκης 4, Βουλτυράκης 1

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: «Στο 5:43 της 1ης περιόδου, αποβάλλαμε τον Φλώρο Ανδρέα με αντικατάσταση (κίτρινη κάρτα), διότι ειρωνεύτηκε απόφασή μας («Άντε και καλή χρονιά»). Κολυμπώντας στο σημείο της αντικατάστασης είπε «θα τα πούμε έξω-άντε μπ…α» και του δείξαμε κόκκινη κάρτα».

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 2-20 Τα οκτάλεπτα: 0-5, 0-4, 2-7, 0-4. ΠΑΣ Φοίβος: Ρομπόλης 1, Μπόλκας 1. Πανιώνιος ΓΣΣ: Παπαδόπουλος 1, Δημακόπουλος 1, Καρακάσης 4, Τσακιράκης 4, Αλεβίζος 2, Βέκκιος 5, Γεωραγακόπουλος 1, Δούκας 2

ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-7 Τα οκτάλεπτα: 2-3, 1-1, 1-0, 1-3. ΝΕ Πατρών: Κανελλόπουλος 2, Καρύδης 1, Καρράς 1, Αντίοχος 1. ΑΟ Νηρέας Γέρακα: Παπαδόπουλος 2, Μαυρετάκης 1, Δανουρδής 1, Σπυρόπουλος 2, Κολύβας 1

ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 6-8 Τα οκτάλεπτα: 2-4, 0-2, 3-1, 1-1. ΝΟ Πατρών: Πολλάτος 1, Δίπλαρος 1, Γκότσης 2, Βικάτος 2. Άρης Θεσσαλονίκης: Κουνέλας 1, Χατζιδάκης 2, Παπαθεοδώρου 1, Μπουστεράκης 1, Αλιακούλιος 1, Σαλογάνης 2

Σύμφωνα με το φύλλο αγώνα: «Μετά από απόφαση του αλυτάρχη, σε συννενόηση με την Ομοσπονδία, ο αγώνας ξεκίνησε στις 16:00 αντί στις 14:30, εξ αιτίας καθυστέρησης της ομάδας του Άρη, λόγω ανωτέρας βίας, λόγω κακών καιρικών συνθηκών και έντονης χιονόπτωσης. Για την αλλαγή ενημερώθηκαν διαιτητές, γραμματεία και ο ΝΟΠ. Ο ΝΟΠ δεν φέρει καμία ευθύνη για την αλλαγή της ώρας».

ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ 3-6 Τα οκτάλεπτα: 0-1, 2-1, 0-3, 1-1. ΟΥΚ Βόλου: Παπαβασιλείου 1, Μαρινάγης 1, Χανίτης 1. ΝΟ Λάρισας: Μεταξιώτης 2, Θεοδωρόπουλος 2, Πατούνας 2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ   9 (48-13)
  2. ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ   9 (26-16)
  3. ΑΕ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ   5 (30-23)
  4. ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ   4 (24-25)
  5. ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑΟ   4 (23-29)
  6. ΟΦΗ   1 (18-34)
  7. ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ   1 (19-37)
  8. ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   0 (18-29)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

  1. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   9 (49-12)
  2. ΑΟ ΝΗΡΕΑΣ ΓΕΡΑΚΑ   9 (33-16)
  3. ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ   6 (27-24)
  4. ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ   4 (22-20)
  5. ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ   3 (20-22)
  6. ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ   2 (22-24)
  7. ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ   1 (15-30)
  8. ΠΑΣ ΦΟΙΒΟΣ   0 (12-52)