ΔΙΠΛΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΒ

0
165

Ο ΝΟ Βουλιαγμένης επικράτησε του ΝΟ Ρεθύμνου, στο Εθνικό Κολυμβητήριο Ηρακλείου, με σκορ 11-6 και συνέχισε την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα υδατοσφαίρισης της Α1 κατηγορίας γυναικών, όπου βρίσκεται στην κορυφή του Α’ Ομίλου της Α’ φάσης, αντίθετα με τον ΝΟ Ρεθύμνου που δεν έχει βαθμό και βρίσκεται στην τελευταία θέση.

Το σύνολο της Αλεξίας Καμμένου ξεκίνησε δυναμικά τον αγώνα και απέκτησε διαφορά ασφαλείας από το πρώτο οκτάλεπτο (4-0). Η γηπεδούχος ομάδα, ωστόσο κατάφερε να ψαλιδίσει τη μισή διαφορά, μειώνοντας το σκορ έως το ημίχρονο (4-2). Στην τρίτη περίοδο, ο ΝΟΒ διεύρυνε και πάλι τη διαφορά (8-3), με το τελικό σκορ να είναι 11-6, υπέρ των φιλοξενούμενων. Η ομάδα του ΝΟΒ είχε πλουραρισμό στο σκοράρισμα, αφού «είδε» τις 9 από τις 14 παίκτριες να πετυχαίνουν γκολ.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 6-11

Τα οκτάλεπτα: 0-4 , 2-0 , 1-4 , 3-3

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Ζοφώλη, Μαλιαρού, Καρυπίδου Μ. 1, Φαρμάκη Μ. 1, Γαβαλά, Στρατηδάκη, Κολτσίδα 1, Λιμπιτάκη, Φαρμάκη Ε. 1, Σολανάκη 2, Καρυπίδου Η.

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Αλεξία Καμμένου): Τζόνσον, Νίνου Π. 1, Χυδηριώτη 1, Ελληνιάδη 2, Γιαννοπούλου, Ξενάκη 2, Νίνου Ε., Πάτρα 1, Κοκκινάκη 1, Γκίλλα, Ιωαννίδη 1, Μαστρόκαλου 1, Κολοβού 1, Κοτσιώνη

Διαιτητές: Χατζηαναστασίου, Δαμιανάκης

Αλυτάρχης: Μιχάλης Σπαγουλάκης